Lata doświadczeń w biznesie

Oto, co może zrobić karta komputerowa firmy Intel

Oto, co może zrobić karta komputerowa firmy Intel

W Computex, Intel pokazał przypadki użycia Intel Compute Card i typy urządzeń, które będzie zasilać.

Compute Card firmy Intel, komputer tak malutki, że praktycznie mieści się w twoim portfelu (poważnie, umieść go obok karty kredytowej), w końcu widzi jakieś prawdziwe aplikacje. Kiedy firma po raz pierwszy pokazała mi tę kartę na targach CES w styczniu, była ona tylko kawałkiem metalu z pewnym potencjałem. W Computex w Taipei, Compute Card zmieniła się w komputer, który można zabrać ze sobą wszędzie i używać z czymkolwiek, gdy zostanie uruchomiony w sierpniu.

Intel nie obniżył jeszcze ostatecznych cen, choć prawdopodobnie będą one wynosić od 140 dolarów za niski koniec z procesorem Intel Celeron, 4GB pamięci masowej, 4GB RAM i 64GB pamięci eMMC do około 450 dolarów za jeden z procesorem Core i5 serii Y z vPro, 4GB RAM i 128GB SSD. W sumie będą cztery wersje.

Po raz pierwszy Intel pokazał prawdziwe przypadki użycia Compute Card. Moim osobistym ulubionym był workflow dla studentów. Taki, w którym zabierali ją do szkoły, pracowali na laptopie ze stacją dokującą, a następnie wrzucali ją do tablicy, aby pokazać swoją pracę. Aby odrobić pracę domową, przynosili kartę do domu i wrzucali ją do stacji dokującej i pracowali na monitorze.

Partnerami z pomysłami na wyświetlanie były LG, ECS, Nexdock i Foxconn, natomiast Dell, HP i Lenovo pracują również nad kompatybilnymi urządzeniami. Intel nie skomentowałby, czy plany partnerów są ostateczne, ani kiedy dokładnie dokowane produkty zostaną wysłane. Obejmowały one zakres od przenośnych monitorów, poprzez system punktów sprzedaży, aż po komputer stacjonarny all-in-one.

Compute Card ma również na celu zabezpieczenie przed przestarzałością głębokich urządzeń. Zamiast wyrzucać cały komputer, można zachować obudowę, ekran i klawiaturę i uaktualnić do nowego procesora, pamięci RAM i pamięci masowej z bardziej wydajnym Compute Card. Na CES w styczniu, CES zasugerował, że może uruchomić smart home, ale nie pokazał żadnych urządzeń smart home wśród demonstracji od obecnych partnerów.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje. 

Warto zobaczyć