Lata doświadczeń w biznesie

Najczęstsze usterki MacBooka

Najczęstsze usterki MacBooka

Laptopy Apple i inne urządzenia tej marki słusznie uważane są za niemal niezniszczalne. Nawet najbardziej niezawodny sprzęt może ulec awarii lub zostać uszkodzony z powodu zaniedbania. Oto najpopularniejsze z nich.

KŁOPOTY Z KLAWIATURĄ

Klawiatura to najbardziej problematyczna część niektórych laptopów Apple. Zwłaszcza jeśli chodzi o modele z modelem motylkowym, który wykorzystuje nieco inne zasady działania. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na rynek w 2015 roku i przyczyniło się do zmniejszenia rozmiarów tych komputerów przenośnych. Klawiatura motylkowa okazała się mniej dopracowanym rozwiązaniem niż się spodziewano. Działała głośniej niż pierwowzór, ale klawisze były mniej pewne i miały mniejszy skok. Była postrzegana przez użytkowników jako mniej wygodna. Apple przez pewien czas oferowało posiadaczom tych urządzeń darmowy program naprawczy. W serwisach marki można teraz wymienić klawiaturę do MacBooka Air. W 2019 roku klawiatura motylkowa została jednak usunięta z MacBooków.

Użytkownicy mogą również doświadczyć problemów z zalaną klawiaturą MacBooka. Chwila nieuwagi może spowodować zalanie komputera herbatą, wodą lub innym napojem. Zalany komputer musi zostać sprawdzony przez profesjonalny serwis. W razie potrzeby klawiatura może zostać wymieniona.

UTRATA WYDAJNOŚCI BATERII

Nie jest to usterka, ponieważ każda bateria litowo-jonowa ma swoją datę ważności. Zwykle wytrzymuje ona około 1000 cykli, zanim trzeba ją w pełni naładować i rozładować. Użytkownicy laptopów Apple uwielbiają ich długotrwałą pracę na baterii. W końcu może się okazać, że trzeba będzie ją wymienić, mimo że sprzęt nadal działa sprawnie. Łatwo sprawdzić, ile cykli zużyła Twoja bateria i jaki procent pojemności osiągnęła. Koszt wymiany akumulatora w serwisie to kilkaset złotych. Nie warto inwestować w tanie chińskie odpowiedniki, ponieważ nie są one w stanie działać na zadowalającym poziomie i wkrótce będą wymagały wymiany.

Czy warto naprawiać zepsutego MacBooka, czy może trzeba go sprzedać? Czytaj więcej na https://iviterapple.pl/naprawy-apple/wdyo/czy-warto-naprawiac-zepsutego-macbooka-czy-moze-trzeba-go-sprzedac.html

Macbook

WADLIWA MATRYCA

W niektórych MacBookach pojawiają się problemy z matrycą. Nie mają one wpływu na całą matrycę. Mogą jednak powodować problemy z powłoką antyrefleksyjną. Powłoka antyrefleksyjna może zostać usunięta przez serwisy komputerów, które nie są objęte gwarancją. Cała matryca może wymagać wymiany, jeśli użytkownicy czują, że ich oczy będą się od tego męczyć.

USZKODZONY GŁADZIK

Uszkodzone touchpady mogą powodować różne objawy. Należą do nich przeskakiwanie kursora, nieprecyzyjne działanie i samoczynne klikanie. Należy pamiętać, że wymiana nie zawsze jest konieczna. Czasami winna może być na przykład wadliwa bateria. Niekiedy jest to problem ze sprzętem lub oprogramowaniem komputera. Dobry serwis szybko zdiagnozuje problem. Czasami wystarczy zaktualizować oprogramowanie. W innych przypadkach konieczna może być wymiana. To zadanie może być niebezpieczne, ponieważ może spowodować uszkodzenie innych podzespołów.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.