Lata doświadczeń w biznesie

Tych błędów unikaj zamawiając artykuły papiernicze

Tych błędów unikaj zamawiając artykuły papiernicze

Bez względu na to, czy przygotowujemy wyprawkę szkolną, czy też realizujemy zamówienie firmowe, często musimy interesować się artykułami papierniczymi. Jeśli ich wybór ma być trafiony, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie błędy potrafi generować, a co za tym idzie, których z nich sami musimy wystrzegać się w pierwszej kolejności.

Błąd pierwszy – kupowanie nie tego, co trzeba

Wielu osobom wydaje się, że kupowanie artykułów papierniczych nie jest skomplikowane. Rodzice doskonale wiedzą przecież, że w szkole używa się zeszytów długopisów i kredek. Dla nikogo tajemnicą nie jest również to, że osoby zatrudnione w firmowej administracji z pewnością nie obejdą się bez segregatora, spinacza, zszywaczy i skoroszytów. Skoro wiedza jest tak powszechna, jak to w ogóle możliwe, że mówimy o błędach? Okazuje się, że dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wiele osób nadmiernie ufa swojej intuicji.

Tak jak uczeń nie będzie korzystał z każdego rodzaju zeszytu, tak i pracownik biurowy nie będzie zadowolony z każdego modelu segregatora. Wybierając artykuły papiernicze nie można nie dostrzec ich różnorodności. I nawet, jeśli wydaje się nam, że jest ona wprowadzana przez sprzedawców sztucznie, wcale nie musi tak być. Jeśli więc zależy nam na tym, aby kupione przez nas rozwiązania nie tylko były używane, ale i rzeczywiście ułatwiały pracę korzystającym z nich osobom, nie możemy sięgać po produkty przypadkowe.

Błąd drugi – oszczędzanie na jakości

Gdy kupujemy jeden zeszyt lub dwa bruliony, cena artykułów papierniczych nie jest tym, czynnikiem, który miałby dla nas kluczowe znaczenie. Gdy jednak stajemy przed koniecznością zaplanowania dużych zakupów, trudno nam uciec od pytania o to, czy w ogóle nas na nie stać. Teoretycznie, problem może być zaliczany do tych, które mogą zostać rozwiązane z łatwością. W sklepach nie brakuje przecież zarówno droższych, jak i tańszych artykułów papierniczych. Te drugie jawią się jako bardziej atrakcyjne, czy jednak zawsze musi tak być?

Jeśli zależy nam na tym, aby zeszyty, długopisy i inne rozwiązania dobrze się sprawowały, nigdy nie rezygnujmy ze stawiania na ich wysoka jakość. Nie zawsze oznacza ona najwyższą cenę, nie jest to jednak reguła. Nie kupujmy więc niczego bez upewnienia się, że producent kuszący nas atrakcyjną ceną produktów, jest nam w stanie zagwarantować również to, że korzystanie z nich będzie przyjemne.

Błąd trzeci – kupowanie w wielu miejscach

Każdy może robić zakupy tam, gdzie mu się to podoba. Trudno polemizować z tym stwierdzeniem. Pamiętajmy jednak, że przy większych zakupach współpraca z jednym punktem sprzedaży jest znacznie bardziej opłacalna niż regularne kontakty z przynajmniej kilkoma. Pozwala na spore oszczędności, zapewnia, że zamówiony towar dotrze do nas w tym samym czasie, a gdy któreś z rozwiązań nie będzie spełniać naszego oczekiwania – da nam pewność, że to jego producent nie jest firmą, której warto ufać. Przy większym zamówieniu można też liczyć na szczególne traktowanie przez sprzedawcę, co również jest kuszącą perspektywą.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.