Lata doświadczeń w biznesie

Najlepszy odkurzacz próżniowy w 2020 r.

Najlepszy odkurzacz próżniowy w 2020 r.

Jeśli robicie zakupy dla najlepszego robota próżni, macie wiele możliwości wyboru. Robot odkurzacze wahają się w cenie od budżetowych sub-$200 modeli, które wpadają przypadkowo - ale wykonać pracę - do tych, które kosztują więcej niż $1,000, mapę wiele pięter domu, i może opróżnić się.

Pomiędzy nimi znajdują się niezliczone modele. Niezależnie od tego, najlepsze odkurzacze zrobotyzowane mogą być wielkim udogodnieniem, pomagając w czyszczeniu podłóg i uwalniając Cię od jednej z bardziej irytujących czynności życiowych. W domach ze zwierzętami domowymi robot może być szczególnie przydatny, zbierając kępki futerka od czworonożnego przyjaciela.

Kolejną zaletą najlepszych robotów jest to, że można je zaprogramować do sprzątania, gdy nie ma Cię w domu, i połączyć je z Alexa i Google Assistant, nawet kierując odkurzaczem robota do zamiatania konkretnego pomieszczenia - wszystko za pomocą głosu.

Jakie są najlepsze odkurzacze robotyczne?

Po spędzeniu ponad 600 godzin na testowaniu dziesiątek robotów próżniowych, zarówno w kontrolowanym środowisku, jak i w domu, uważamy, że najlepszym odkurzaczem dla większości ludzi jest Shark Ion R85. Nic dziwnego, że znalazł się on w czołówce naszych testów laboratoryjnych, jeśli chodzi o odkurzacze Cheerios, kocięce mioty i sierść zwierząt. Było to jednak trochę powolne, trwało to około godziny, w porównaniu do około 10-20 minut dla najszybszych robotów.

Shark Ion R85 również działa zarówno z Amazon Alexa i Google Assistant, więc można kontrolować i zaplanować go za pomocą głosu. Podoba nam się również to, że R85 można kupić z opcjonalnym odkurzaczem kijowym, dzięki czemu można czyścić poduszki kanapowe i inne miejsca, do których nie może dotrzeć.

Jeśli jesteś na budżet, najlepszym robotem odkurzacza jest iLife V3s Pro. Kosztuje mniej niż 200 dolarów, a jednak przewyższył robotów próżniowych, które kosztują dużo, dużo więcej. Brakuje mu jednak łączności z inteligentnym domem (trzeba nim sterować za pomocą dołączonego pilota) i jest powolny - sprzątanie naszej przestrzeni testowej zajmuje około półtorej godziny. Ale jeśli włączysz go podczas wychodzenia z domu, aby załatwić jakieś sprawy, może to nie mieć dla ciebie znaczenia. Liczy się to, jak dobrze oczyszcza, a V3s Pro robi to bardzo dobrze.

Najlepszy robot odkurzacza, jaki można dziś kupić

1. Shark Ion R85

Najlepszy robot podciśnienia ogólnego

Nasz najlepszy ogólny robot odkurzacza, Shark R85, okazał się doskonały do zbierania sierści zwierząt domowych i innych śmieci w naszym domu, przy minimalnym zamieszaniu. Podczas gdy ukończenie biegu na naszej przestrzeni testowej trwało średnio około godziny, był on o wiele bardziej dokładny niż wszystkie inne odkurzacze-roboty. Nasza rada? Uruchom go, a następnie opuść dom, aby wykonać kilka czynności.

Podobały nam się również powiadomienia, które otrzymaliśmy od Shark Ion 85, a także możliwość kontrolowania go z naszego smartfona, jak również korzystanie z niego zarówno z Alexa jak i Google Assistant. Kosz na śmieci R85 był również bardzo łatwy do opróżnienia - nie jest to możliwe w przypadku wielu robotów - i można dokupić jego podstawę ładującą z opcjonalnym odkurzaczem kijowym, dzięki czemu można sprzątać pomiędzy poduszkami na kanapie a innymi miejscami, do których robot nie może dotrzeć.

2. iLife V3s Pro

Najlepszy robot próżniowy na budżecie

Odkurzacz iLife V3s Pro jest najlepszym robotem, jaki możesz dostać za mniej niż 200$. Pomimo swojej niskiej ceny, V3s Pro konsekwentnie przewyższa inne odkurzacze robotyczne, które kosztują trzy razy więcej. Zebrał prawie całą sierść zwierząt w naszych testach laboratoryjnych, a także był dobry w naszych testach domowych.

Istnieje kilka zastrzeżeń przy zakupie robota odkurzacza tak taniego, choć. Na początek, iLife V3s Pro jest powolny, zajmuje średnio ponad 90 minut na sprzątanie naszej przestrzeni testowej. Ponadto, nie można go kontrolować za pomocą smartfona, więc trzeba użyć dołączonego pilota zdalnego sterowania, a nie można go podłączyć do Alexa lub Google Assistant, aby włączyć go lub zaplanować sprzątanie. Stwierdziliśmy również, że był on nieco głośniejszy niż inne odkurzacze. Ale to jest świetne w robieniu jednej rzeczy, która musi zrobić dobrze, a to jest zbieranie brudu. Za tę cenę, jego minusy są kompromisami, które jesteśmy skłonni zrobić.

3. iLife V5s Pro

Dobry odkurzacz, tak więc mopper

Drugim co do wielkości robotem jest odkurzacz iLife V5s Pro, który odkurzał prawie tak samo dobrze jak V3s Pro, zbierając sierść zwierząt domowych, Cheerios i kociątka z taką samą skutecznością. Główną różnicą w stosunku do V5s Pro jest to, że posiada on dodatkową funkcję mycia. Choć wydaje się to być świetnym pomysłem - odkurzacz i mopper w jednym - to jednak okazało się, że V5s Pro był dość nieefektywny w mopingu w naszych testach domowych, więc ta funkcja nie wnosiła tak dużej wartości dodanej.

Podobnie jak większość niedrogich robotów, V5s Pro nie posiada aplikacji na smartfony i nie współpracuje z żadnymi inteligentnymi urządzeniami domowymi ani wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa czy Google Assistant. Jest to również jeden z najwolniejszych robotów odkurzaczy, jakie testowaliśmy, trwający nawet dłużej niż iLife V3s Pro. Mimo to, za pieniądze, jest to bardzo skuteczny i bardzo niedrogi robot próżni.

4. iRobot Roomba i7+

Samooczyszczający się robot próżniowy

Najwyższej klasy model iRobota tworzy naszą listę najlepszych odkurzaczy-robotów, ponieważ posiada on podstawę z własnym koszem na śmieci, dzięki czemu możesz sprzątać wiele razy bez konieczności opróżniania kosza. Wyeliminował on Shark Ion R85 w naszym teście sierści zwierząt domowych, zbierając nieco ponad 90 procent całej sierści na podłodze.

Posiada on wiele innych funkcji, takich jak możliwość mapowania wielu pięter i tworzenia wirtualnych ścian. Odkurzacz Roomba i7+ jest również szybki, co pozwala zakończyć sprzątanie w mniej niż 20 minut. Jednak jego cena - 1 099 USD - plus fakt, że nie był tak dokładny jak inne odkurzacze, sprawił, że i7+ nie otrzymał wyższej oceny. Możesz kupić i7 za 799 dolarów, ale ta cena nie obejmuje podstawy sprzątania, co jest jednym z głównych powodów, dla których warto kupić ten odkurzacz.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.