Lata doświadczeń w biznesie

Smartfony Huawei

Smartfony Huawei

Smartfony Huawei już od dłuższego zaliczają się zdecydowanie do grupy najlepiej sprzedających się na rynku urządzeń, niemniej jednak, oczywiście należy mieć ku temu pewne powody. 

Zakup zupełnie nowego smartfona nie jest obecnie specjalnym wyczynem, niemniej dokonywanie w takiej kwestii odpowiednich wyborów to już zupełnie inna sprawa. Złotym środkiem będzie niewątpliwie znalezienie oferty, która byłaby połączeniem niskiej ceny, wysokiej jakości i funkcjonalności, jednakże łatwo się o tym mówi, a ciężko przekłada na działanie.  

Ten artykuł ma za zadanie obronić tezę, która w czasach średniowiecza mogłaby być wystarczającym powodem, aby spalić jej autora na stosie, niemniej żyjemy na szczęście w cywilizowanych czasach, dlatego jesteśmy w pewien sposób bezpieczni. 

Co piszczy w Huawei? 

Niedawno w mediach było całkiem głośno o wpisaniu marki Huawei na tak zwaną czarną listę. Taki krok mógł zrobić wyłącznie jeden zawodnik, a mianowicie Stany Zjednoczone. Rząd USA postanowił wkroczyć w następny etap handlowej wojny z Chinami i wybrać ofiarę, na którą już wcześniej ostrzył sobie zęby. 

Jeszcze zanim wybuchła ,,afera zakazowa" firmę Huawei oskarżono o działania szpiegowskie, nie przedstawiając w tej sprawie żadnych dowodów. Nie było to konieczne, bowiem wystarczyły tak naprawdę pogłoski, aby zasiać pośród maniaków najnowszych technologii obawę przed byciem obserwowanym i podglądanym przez wywiad chiński. 

Co jak co, ale legitymacja Stanów Zjednoczonych do bycia białym rycerzem w sprawie szpiegowania nie jest zbyt przekonująca, biorąc pod uwagę szeroko zakrojony epizod Edwarda Snowdena. Trudno będzie również uwierzyć w całkowitą anonimowość w dzisiejszym,  zaawansowanym technologicznie świecie i w czyste sumienie któregokolwiek z funkcjonujących rządów. 

Najnowsze postanowienia Stanów Zjednoczonych mają wejść w życie jeszcze w tym roku, zakazując tym samym firmom amerykańskim jakiejkolwiek współpracy z przedsiębiorstwem Huawei i pozbawiając przez to chińskiego producenta możliwości skorzystania z myśli technologicznej z USA. 

W odwecie marka Huawei rozpoczęła intensywną pracę nad swoim własnym systemem operacyjnym. Dzięki temu firma uspokoiła klientów i zagrała na nosie amerykańskim sieciom komórkowym, chociaż i to nie było wystarczające, aby zmniejszyć obawy wszystkich klientów - sprzedaż telefonów zdecydowanie spadła, a wiele spośród nich zostało zwróconych do sklepów. 

Niepewna sytuacja nie służy więc firmie Huawei, niemniej może posłużyć odważniejszym klientom, którzy nie będą się bali zaryzykować i wykorzystać obecny kryzys na swoją korzyść. 

Ceny są bardzo niskie

Większość maniaków najnowszych technologii z pewnością zauważyła, iż pojawiło się teraz wiele promocji na wspomniane smartfony Huawei. Przyczyny takiego stanu są oczywiste i wyjaśniono je już powyżej. 

Krach przedsiębiorstwa, które w naszym kraju zajmuje dość wysoką pozycję, nie jest zdecydowanie na rękę dystrybutorom i sklepom, których półki uginają się od sprzętu, mającego czerwone logo. Dlatego też część spośród nich zdecydowała się na niespotykane jak dotąd obniżki cen. 

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.