Lata doświadczeń w biznesie

Google Pixel 2 XL Recenzja

Google Pixel 2 XL Recenzja

Nawet po latach od premiery, Google Pixel 2 XL jest zdumiewającym rezultatem połączenia wysiłków firmy w zakresie oprogramowania i sprzętu. Podczas gdy telefon został prześcignięty przez Google Pixel 3 XL, i potencjalnie bardziej przystępny cenowo Google Pixel 3a XL, to nadal jest wizytówką tego, jak daleko projekt Google (i akcji Android doświadczenie zasilający go) przyszedł w ciągu ostatnich kilku lat. W tym momencie, jest tańszy niż najnowszy okręt flagowy, też.

Google Pixel 2XL zadebiutował kilkoma interesującymi funkcjami, takimi jak inteligentna funkcja obiektywu Google oraz zgrabny, nowy Pixel Launcher. Jako urządzenie pierwszej partii, to również dostaje pierwszy crack w Android Q beta.

Pod wieloma względami jest to jak dotąd najlepszy telefon Google, a tym bardziej przystępny cenowo po latach od jego wydania. Jego imponujący wygląd i gwieździsty, plus rozmiar ekranu idą w parze z zaciętą konkurencją. Prawdziwy kicker tutaj są jego aparaty fotograficzne, które udaje się pokonać większość, jeśli nie wszystkie, telefony, które przyszły przed nim.

Spójrz na najlepsze przypadki Google Pixel 2 XL
Jest to jednak również najdroższy telefon w firmie. A do tego stos gotówki, można łatwo znaleźć kompetentną opcję, która przewyższa Google Pixel 2 XL pod względem funkcji sprzętowych (takich jak rozszerzalna pamięć masowa i ładowanie bezprzewodowe).

Istnieją również doniesienia o problemach z wypaleniem ekranu Google Pixel XL, gdy statyczny obraz pozostaje na wyświetlaczu OLED zbyt długo. Jak dotąd, problemy te są słabe i nie powinny Cię zniechęcać. Będziemy na bieżąco aktualizować tę recenzję, gdy usłyszymy więcej i jeśli chcesz nadążyć za problemami mającymi wpływ na niektóre modele, przejdź do naszego przewodnika, który może nauczyć Cię, jak naprawić niektóre z nich.

Co ciekawe, być może największym konkurentem pracującym z Pixel 2 XL jest mniejszy Google Pixel 2, który sprzedaje się za 200 dolarów (170 funtów, AU$329) mniej.

Oba są bardzo różne pod pewnymi względami, które mogą mieć dla ciebie znaczenie (z XL oferującym większą baterię, smukłe ramki i większy, lepszy ekran), ale tańsza opcja zapewnia w dużej mierze to samo doświadczenie. 

Google zauważył brak różnic między tymi dwoma modelami jako zaletę, nie tak subtelnie kopiąc na decyzję Apple o włączeniu kamery z podwójnym tylnym obiektywem tylko w iPhone 7 Plus i iPhone 8 Plus. 

I to prawda: mniejsza liczba różnic ułatwia podjęcie decyzji o zakupie, skutecznie redukując ją do wielkości i preferencji co do jakości ekranu.

Jesteś ćpunem rozrywkowym, który domaga się akcji Android, duży, gęsty w pikselach wyświetlacz i przyszłościowy design? Jeśli tak, będziesz ciężko naciskać, aby znaleźć phablet, który może zrobić lepsze zdjęcia i jest gwarantowane, że będzie aktualizowany dobrze w przyszłości z Androidem P i Androidem Q.

Google Pixel 2 XL cena i data wydania

  • 120$ więcej niż w zeszłym roku Pixel XL, co jeszcze bardziej powiększa lukę pomiędzy opcjami Pixel 2 
  • W tym momencie większość osób, które złożyły wstępne zamówienie, będzie miała urządzenie w ręku do końca listopada. 
  • Technologia eSIM jest świetna, ale współpracuje tylko z Projektem Fi w USA. 

Data wydania Google Pixel 2 XL to 19 października w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Niemczech i Indiach. 

Telefon jest obecnie dostępny na zamówienie, ale może nie zostać od razu wysłany do Ciebie. Zauważyliśmy, że na przykład w sklepie Google Store dla Wielkiej Brytanii podano czas oczekiwania na dostawę wynoszący od pięciu do sześciu tygodni.

Jak wspomniano wcześniej, Pixel 2 XL zaczyna się od 849 USD (799 GBP, AU$1,399) dla bazowego modelu 64GB, a wersja 128GB kosztuje 949 USD (899 GBP, AU$1,549). 

Jest to droższe niż ubiegłoroczny schemat cenowy, w którym oryginalny Pixel XL siedział za 120$ powyżej mniejszej opcji. Wynik? Teraz kosztuje 200$ (170$, AU$329) więcej, aby dokonać skoku pomiędzy Google Pixel 2 a większą wersją. 

W każdym regionie, w którym Pixel 2 XL jest dostępny, można go odblokować po cenach podanych powyżej, choć lokalni operatorzy, jak Verizon w USA, EE w Wielkiej Brytanii i Telstra w Australii, będą oferować telefon za miesięczną stawkę. 

Co najlepsze, wielu sprzedawców oferuje darmowy Google Home Mini z początkowymi zamówieniami.

Google Pixel 2 XL jest pierwszym smartfonem, który posiada wbudowaną technologię eSIM, co oznacza, że nie jest wymagana żadna karta SIM. Wystarczy pobrać niezbędne dane do telefonu i wszystko jest gotowe.

Niestety dla większości z nich funkcja ta działa obecnie tylko z Project Fi, własnym operatorem bezprzewodowym Google, który działa w USA. Jesteśmy abonentami Fi i chcieliśmy spróbować i było to tak proste, jak mieliśmy nadzieję.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.