Lata doświadczeń w biznesie

Rezenzja Apple iPhone 11

Rezenzja Apple iPhone 11

Gdy po raz pierwszy usłyszysz nazwy nowych iPhone'ów Apple - iPhone'ów 11, iPhone'ów 11 Pro i iPhone'ów 11 Pro Max - możesz mieć kilka pytań. Gdzie jest iPhone X? A co czyni iPhone'a Pro... Pro? Co się stało z zeszłorocznymi modelami XS i XS Max? W tym roku nowe telefony są wypolerowanymi sequelami (dosłownie i w przenośni) trzech, które dostaliśmy w zeszłym roku. Dla niektórych ludzi iPhone 11 po prostu musi być lepszy niż XS. I rzeczywiście jest. Ale dla innych, miło jest wiedzieć, gdzie Apple stoi w większym krajobrazie telefonów. Są dzikie 5G prędkości na horyzoncie, plus dziwaczne i drogie składane telefony jak Samsung Galaxy Fold. A potem jest droższy 799 dolarów (£669, AU$1,049) Google Pixel 4, co faktycznie sprawia, że 699 dolarów (£729, AU$1,199) iPhone 11 wyglądają jeszcze lepiej.

Apple wykonało świetną robotę z nowymi funkcjami, w tym z kilkoma poważnymi ulepszeniami w aparacie, takimi jak tryb nocny do robienia zdjęć w słabo oświetlonych sytuacjach i Deep Fusion, nowy sposób przetwarzania zdjęć zrobionych przez iPhone'a 11 i 11 Pro w sytuacjach, gdy oświetlenie jest wystarczająco jasne, aby można było je zobaczyć, ale nie ma to jak przebywanie na zewnątrz w słoneczny dzień.

Ale jest dobry powód, dla którego firma nazwała w tym roku swoje droższe i bardziej sympatyczne telefony "Pro": Cena. Apple jest sprytnie ukierunkowane na 699 dolarów iPhone 11 jako telefon dla większości ludzi, w tej samej formie, jak iPhone XR (599 dolarów w Apple) w ubiegłym roku.

Zasadniczo, iPhone 11 i 11 Pro to w 85% dokładnie ten sam telefon. Jeśli chcesz mieć dedykowany aparat fotograficzny z 2-krotnym zoomem optycznym, różnymi opcjami rozmiaru, lepszym ekranem i wykończeniem, zapłacisz 30% więcej. To nie znaczy, że $999 iPhone 11 Pro i $1,099 11 Pro Max nie są świetnymi telefonami. Chodzi o to, że iPhone 11 jest rzeczywiście tak dobry. I dlatego "wartościowy" telefon Apple z jego wspaniałych kamer, solidnej konstrukcji (który przetrwał CNET's drop i testy wodne) i iOS 13.2 zarabia iPhone 11 nagrodę CNET Editors' Choice Award.

Wciąż zaczyna się od 64GB

Model iPhone 11 za 699 dolarów dostaje 64 GB pamięci masowej, co jest prawdopodobnie w porządku dla wielu ludzi - i to jest 50 dolarów spadek ceny od zeszłorocznego iPhone XR modelu podstawowego. 128GB za 749 dolarów prawdopodobnie ma więcej sensu, jeśli kręcisz jakieś wideo i 256GB za 849 dolarów powinny być brane pod uwagę tylko wtedy, gdy kręcisz dużo filmów. Telefony Pro dodają warstwę 512GB, której nie będziesz potrzebował, chyba że będziesz zarabiał na życie kręcąc w 4K. Zobacz wykres na dole tej recenzji, aby uzyskać pełne informacje na temat cen, w tym cen w Wielkiej Brytanii i Australii.

Kolory: iPhone 11 to zabawny telefon

Z jakichkolwiek powodów, Apple nadal czyni tańszym iPhone 11, ten, który jest w zabawnych kolorach. Istnieją dwa nowe kolory, zwane zielonym i fioletowym, które są bardziej jak miętowy zielony i lawenda. Te nowe pastelowe kolory zastępują niebieski i koralowe opcje z ubiegłego roku.

Mam zielony iPhone 11. Jego kolor jest przyjemny, a kolor obudowy z aluminium jest znacznie bliższy bezszwowej z kolorem szkła. Błyszczące szkło z powrotem czuje się tak samo jak w zeszłym roku XR. Tak samo jak reszta telefonu - z wyjątkiem podwójnych aparatów fotograficznych, które są podnoszone od tyłu i umieszczone w matowym szklanym kwadracie kamery.

W przeciwieństwie do tego, iPhone 11 Pro modele mają metaliczne odcienie: srebrny, kosmiczny szary, złoty i militarnie zielony midnight. Te trzy aparaty wydają się bardziej przemysłowe (może imponujące). Tylne szkło jest matowe, a nie błyszczące. Są one wykonane ze stali zamiast z aluminium. A telefony Pro mają znacznie większą gęstość. Pakują większe baterie, a stal dodaje wagi.

Podoba mi się, że iPhone 11 idzie w ślady iPhone XR i jest średniej wielkości telefonem ponownie z 6,1-calowym ekranem - w porównaniu z dwoma modelami iPhone Pro na 5,8 cala i 6,5 cala. Doszedłem do faworyzowania mniejszych iPhone'ów 11 Pro, takich jak iPhone XS w zeszłym roku.

Aparaty fotograficzne

W ciągu ostatnich kilku lat Apple poczyniło imponujące postępy w jakości aparatów fotograficznych, ale także wielu innych producentów telefonów, takich jak Samsung, Huawei i Google. Wyścig zbrojeń aparatów fotograficznych jest czymś, co twardzi fotografowie studiują uważnie, ale twierdzę, że to już dawno minęło, czego większość ludzi potrzebuje. Aparaty iPhone 11 są jednymi z najlepszych dla zdjęć i nagrań wideo, które można kupić dzisiaj.

11 pochodzi z nowym aparatem ultrawidokątnym, tryb nocny do zdjęć w słabym oświetleniu, Deep Fusion przetwarzania dla lepszych zdjęć wewnątrz pomieszczeń, szybszy autofokus i ogólnie ostrzejsze obrazy z bardziej dokładnym odwzorowaniem kolorów. Aby bardziej dogłębnie przyjrzeć się różnicom między tegorocznym iPhone'em a zeszłorocznym, przeczytaj porównanie naszych aparatów iPhone'a z iPhone'em 11 z Deep Fusion i iPhone'em XR. Ultrawide oferuje radykalną zmianę perspektywy, która może być zawrotnie wyjątkowy wizualnie. To nie stanie się twoim go-to aparat, ale to tylko podmuch do wykorzystania.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.