Lata doświadczeń w biznesie

Najnowocześniejsza technologia czyszczenia wykładzin dywanowych

Najnowocześniejsza technologia czyszczenia wykładzin dywanowych

Małe dzieci to prawdziwi odkrywcy. Codziennie przemierzają podłogę naszego domu w poszukiwaniu nowych przygód. Wielu rodziców uważa, że możliwość obserwowania tego procesu to wielka przyjemność. Nie wolno jednak zapominać podczas takich chwil o własnych obowiązkach. Jako rodzic musisz zapewnić swojemu dziecku bezpieczne warunki do funkcjonowania.

Często wybieraną opcją są wykładziny dywanowe. Dzięki temu, że są zrobione z miękkich oraz grubych tkanin, zazwyczaj bardzo dobrze izolują od zimna. Stanowią również swego rodzaju materac, który może lekko zamortyzować jakieś upadki. Nic więc dziwnego, że rodzice często decydują się na wyłożenie podłogi w pokoju dziecięcym właśnie wykładziną. Należy jednak pamiętać o tym, że konieczne jest odpowiednie dbanie o materiał.

Zaniedbane tkaniny mogą stać się idealnym siedliskiem dla wszelkiego rodzaju mikroskopijnych organizmów, które następnie dostaną się do ust dziecka. Twoim obowiązkiem jako rodzica jest zabezpieczenia swojej pociechy przed bakteriami oraz roztoczami. Pomoże Ci w tym profesjonalne czyszczenie wykładzin dywanowych.

Najlepszego wykonawcę znajdziesz z uwzględnieniem regionu. Skorzystaj z wyszukiwarki by wpisać słowa związane z terenem zamieszkania. Dla dzielnicy Praga w Warszawie będą to słowa: pranie kanapy praga lub pranie wykładzin praga. Analogicznie postępuj dla innych miejscowości i dzielnic.

Dlaczego fachowe pranie jest tak skuteczne?

Wiele osób zaleca korzystanie z pomocy specjalistycznych firm sprzątających. Dysponują one zaawansowanym sprzętem, dzięki czemu można szybko oraz skutecznie uporać się z brudem. Niektórzy pomimo takich argumentów wciąż upierają się przy domowych metodach pielęgnacji. Czy jest to rozsądne? Zastanówmy się.

Domowe sposoby czyszczenia wykładzin dywanowych zazwyczaj polegają na szorowaniu ich przy pomocy miękkiej szczotki oraz jakiegoś detergentu. Problem bardzo często stanowi właśnie środek piorący, który nie jest dobierany bezpośrednio pod potrzeby tkaniny. Używając wielofunkcyjnych środków czystości, ryzykujemy uszkodzenie tkaniny.

Jeżeli Twoja wykładzina dywanowa została stworzona z delikatnego materiału, to mocne w działaniu substancje chemiczne mogą znacząco osłabić jej strukturę lub nawet doprowadzić do powstania przebarwień. Tego rodzaju zniszczenia są nieodwracalne. Również ręczne szorowanie nie jest najlepszym sposobem. Wkładamy w nie sporo siły. Jest czasochłonne oraz męczące. Potrafi również doprowadzić do przetarcia się materiału. Wpływ mają na to zanieczyszczenia stałe o ostrych krawędziach. Świetnym przykładem tego rodzaju brudu jest piasek.

Fachowe czyszczenie wykładzin dywanowych zostało rozplanowane w taki sposób, aby spełniać jak najwyższe standardy. Proces został podzielony na kilka faz, które mają zapewnić satysfakcjonujące efekty. Dzięki temu, że sam proces prania przeprowadza wykształcony specjalista, to ryzyko dobrania niewłaściwego detergentu znacznie spada. Prześledźmy teraz, w jaki sposób przebiega pranie metodą ekstrakcyjną.

Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą ekstrakcyjną

Wiedza oraz doświadczenie są bezcenne, to właśnie dzięki nim profesjonaliści są w stanie doprowadzić nasze tkaniny do stanu używalności w sposób całkowicie bezpieczny. Metoda ekstrakcyjna polega na zastosowaniu nowoczesnych środków czystości oraz zaawansowanych urządzeń piorących. Oto na jakie fazy podzielony został cały proces:

  1. Analiza oraz przygotowanie – specjalista musi odpowiednio zidentyfikować tkaninę, która została wykorzystana do stworzenia wykładziny. Na tej podstawie dobiera on właściwe metody działania oraz detergent, który pozwoli osiągnąć świetne rezultaty.
  2. Odkurzanie – nie można rozpocząć procesu bez wcześniejszego usunięcia suchych zanieczyszczeń. Piasek, okruchy oraz inne zabrudzenia o ostrych krawędziach usuwane są przy pomocy wydajnych odkurzaczy.
  3. Zasadnicze pranie – ostatni etap to rozprowadzenie wcześniej wybranych środków po wykładzinie oraz wykorzystanie urządzeń piorących.

Pod sam koniec procesu wykładzina zostaje poddana procesowi odsysania. W ten sposób pracownik pozbywa się nadmiaru wilgoci oraz oczywiście brudu i mydlin. Pomimo tego materiał będzie wciąż lekko wilgotny, warto mieć to na uwadze podczas zamawiania usługi. Czas schnięcia można skrócić poprzez podniesienie temperatury pomieszczenia.

Artykuł partnera

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.