Lata doświadczeń w biznesie

Dlaczego warto wybrać telefon refabrykowany?

Dlaczego warto wybrać telefon refabrykowany?

Na terenie Polski coraz bardziej rozwija się rynek telefonów odnowionych. Niektórzy jednak nie wiedzą o jego istnieniu, przez co przepłacają na zakupie nowych telefonów, o podobnych parametrach technicznych. Warto zdać sobie sprawę z tego czym różnią się sprzęty odnowione od używanych. Telefony odnowione to najczęściej te, które można napotkać na różnorodnych wystawach, ale mogą pochodzić również ze zwrotów. Sklepy kupują takie urządzenia przede wszystkim od producentów telefonów. Produkty te można później zakupić w doskonałym stanie technicznym, wyglądają na zupełnie nieużywane i podobnie działają. Oczywiście specjaliści dokładnie je badają i w razie potrzeby odnawiają poszczególne elementy. 

Odnowione telefony - dlaczego warto w nie inwestować?

Inwestowanie w odnowione telefony ma bardzo duży sens, ponieważ cechują się one roczną gwarancją, chociaż można ją oczywiście przedłużyć. Po odnowieniu konkretnych elementów przypominają nowe urządzenia, chociaż są od nich zdecydowanie tańsze. Jeśli telefony refabrykowane zakupi się przez Internet, ma się 14 dni na odstąpienie od umowy sprzedaży, bez wskazania konkretnego powodu. W związku z tym każdy użytkownik zdąży sprawdzić, czy telefon spełnia jego oczekiwania, a jeśli nie będzie dla niego odpowiedni, zawsze może go zwrócić.

Sprzęty odnowione nie są tym samym, co urządzenia używane. Jeśli chodzi o używaną wersję to jak sama nazwa wskazuje, były one użytkowane, np. przez okres kilkunastu miesięcy. W takim przypadku mogą mieć wyeksploatowaną baterię czy też uszkodzone podzespoły i rysy. Sprzęt odnowiony jest praktycznie nieużytkowany, a więc takie inwestycje są dla klientów bezpieczne. Przy zakupie telefonów odnowionych otrzyma się do nich różnorodne akcesoria, gwarancję oraz pudełko. W taki sposób kupuje się np. najnowsze modele iPhone. 

Dlaczego odnowione telefony dostępne są w tak korzystnych cenach?

Odnowione telefony dostępne są w korzystnych cenach, ponieważ pochodzą z wystaw sklepowych i producenci chcą je jakoś sprzedać, gdy telefon zniknie już z takiej wystawy. Oczywiście najpierw trzeba go odnowić, aby zapewnić urządzeniu bardzo dobrą jakość i sprzedać je później za dużo niższą cenę, niż w przypadku nowych sprzętów. Odnawianie poszczególnych produktów to proces, którym zajmują się licencjonowani producenci lub też wykwalifikowani specjaliści. Firmy te skupują sprzęty od wielkich przedsiębiorstw, a następnie je odnawiają. Przede wszystkim dokładnie się je czyści oraz przywraca się w nich ustawienia fabryczne. Następnie odnawia się uszkodzone elementy, a sprzęt wygląda wtedy jak nowy.

Jeśli ktoś zdecyduje się na zakupienie odnowionych telefonów ma również pewność, że dba o otaczające go środowisko, ponieważ ponowne wprowadzanie sprzętu na wybrany rynek ogranicza ilość pojawiających się odpadów. Utylizacji podlegają jedynie te elementy, które są uszkodzone i muszą być odnowione, a nie całe urządzenia. Tym samym następuje redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Warto więc przynajmniej raz zdecydować się na przeprowadzenie takiej inwestycji. 

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.