Lata doświadczeń w biznesie

Telefony LCD nie działają? Samsung do końca produkcji

Telefony LCD nie działają? Samsung do końca produkcji

Samsung kończy produkcję ekranów LCD, co oznacza, że firmy takie jak Apple prawdopodobnie przeniosą się wyłącznie na OLED lub inne nowsze rodzaje wyświetlaczy.

Raport firmy Reuters (poprzez TechRadar i AppleInsider) mówi, że Samsung Display, część koreańskiej firmy odpowiedzialnej za produkcję ekranów do smartfonów, a także wielu innych urządzeń, zakończy produkcję ekranów LCD w Korei Południowej i Chinach do końca roku. Firma już w październiku zawiesiła działalność ze względu na nadwyżkę ekranów w związku ze spadającym popytem na telewizory i telefony.

Samsung Display dostarcza ekrany dla wielu różnych producentów smartfonów, w tym iPhone'ów Apple i urządzeń OnePlus, takich jak OnePlus 7T. Ma rękę w umożliwianiu wielu ekscytujących funkcji wyświetlania, które uwielbiamy, takich jak wysoka częstotliwość odświeżania, zakrzywione krawędzie i przezroczyste sekcje do skanowania przez czujniki linii papilarnych na ekranie.

Podczas gdy Samsung i OnePlus są na bandwagon OLED od jakiegoś czasu, słyszeliśmy plotki, że Apple będzie przechodzić do pełnej linii OLED dla iPhone 12 w tym roku. Firma utrzymuje co najmniej jedną tańszą opcję LCD wokół w ciągu ostatnich kilku lat, takich jak iPhone 11 lub iPhone XR.

LCD (wyświetlacz ciekłokrystaliczny) panele stały się dość tanie w ostatnich latach dzięki wykorzystaniu jaśniejszych i ostrzejszych wyświetlaczy OLED. Ale nawet wiele budżetowych smartphone'ów przyjęło ekrany OLED.

Dzięki temu ruchowi Samsunga Display, możliwe jest, że więcej telefonów może skorzystać z lepszej jakości obrazu, jaką zapewniają panele OLED. Telefony z ekranami OLED również korzystają z potencjalnie lepszej żywotności baterii, dzięki możliwości wyświetlania czerni na ekranach poprzez wyłączanie pikseli, a nie filtrowanie podświetlenia, jak ma to miejsce w przypadku ekranów LCD.

Jeden z południowokoreańskich zakładów LCD będzie zobaczyć znaczące inwestycje w ciągu najbliższych pięciu lat, ponieważ Samsung planuje przekształcić linię produkcyjną, aby zamiast tego zrobić kwantowe wyświetlacze punktowe, znany również jako QLED. Wyświetlacze kwantowe (spotykane w wielu telewizorach Samsunga) nie tylko wytwarzają doskonałą jakość obrazu, ale są również bardziej elastyczne niż panele OLED, dzięki czemu idealnie nadają się do przyszłych urządzeń składanych firm Samsung, Apple i wielu innych producentów.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.