Lata doświadczeń w biznesie

Co to jest Tubi? Bezpłatna usługa telewizyjna wyjaśniona

Co to jest Tubi? Bezpłatna usługa telewizyjna wyjaśniona

Tubi jest usługą bezpłatnego gotowania na parze, którą interesuje się wiele osób, zwłaszcza po tym jak Fox kupił Tubi za 440 milionów dolarów.

Tubi oferuje ponad 20.000 starszych programów telewizyjnych i filmów do oglądania za darmo. Ich biblioteka zawiera treści z takich studiów jak Paramount, MGM i Lionsgate oraz sieci jak A&E, Lifetime i Starz. Firma twierdzi, że ma 25 milionów aktywnych miesięcznie widzów, którzy spędzają ponad 160 milionów godzin miesięcznie oglądając treści na Tubi.

Tubi jest jedną z kilku bezpłatnych usług streamingowych, która jest rozwijającym się rynkiem. ViacomCBS kupił Pluto TV w ubiegłym roku, a Comcast kupił Xumo w lutym 2020 roku.

Tubi wyjaśnił

Tubi to usługa przesyłania strumieniowego wideo, nie inaczej niż Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i inne, z obszerną biblioteką programów telewizyjnych i filmów, które można przesyłać strumieniowo z telefonu, inteligentnego telewizora lub urządzenia do przesyłania strumieniowego bez żadnych opłat. Jedyny haczyk polega na tym, że podczas strumieniowej transmisji treści trzeba będzie obejrzeć kilka reklam.

Cena Tubi

Tak, Tubi jest faktycznie bezpłatny. Nie kłam. W świecie zdominowanym przez strach przed piractwem może być trudno wyobrazić sobie, że usługa transmisji strumieniowej wideo może być bezpłatna i legalna, ale, tak, Tubi jest legalna.

Tajnym składnikiem w modelu biznesowym Tubi jest reklama. Firma stara się korzystać z atrakcyjności "za darmo", aby przynieść coraz więcej ludzi do jego usług. Następnie pobiera opłaty od reklamodawców, aby połączyć się z tymi klientami.

Reklamy te pojawiają się przed i w trakcie trwania filmu lub programu telewizyjnego, więc na pewno będziesz je często oglądał. Nie są jednak takie złe - w ciągu 15 sekund do 30 sekund nietrudno się przez nie przebić. Jednak są one nieosiągalne, więc jeśli spróbujesz się przez nie ścigać, nie będziesz w stanie.

Tubi TV i filmy Tubi

Tubi rozmiar biblioteki ponad 20.000 filmów i programów telewizyjnych jest zaskakująco duży dla usługi, która nie osiągnęła jeszcze statusu głównego nurtu jak Netflix i Hulu.

Tubi udało się zgromadzić tak wiele treści dzięki współpracy z ponad 250 dostawcami, w tym Hollywood heavyweights Paramount, Lionsgate i MGM. Znajdziesz tu również oprogramowanie z dziedziny A&E, Complex Networks i innych.

Jeśli chodzi o faktyczne pokazy i filmy, to jest to trochę mieszana torba. W serwisie jest kilka zupełnie popularnych opcji, jak Hell's Kitchen, Duck Dynasty i inne. Ale na froncie filmowym, nie znajdziesz najnowszych i największych hitów.

Tubi ma podręczny najbardziej popularny dział, który daje wgląd w najbardziej znanych filmów, które oferuje. Od tego momentu, w 2011 roku, na czele rankingu znajduje się film Rango Johnny'ego Deppa, a po nim filmy dokumentalne Pride and Glory, Little Women: Atlanta, Lionheart, Rock Dog i Kongo również znajdują się na szczycie listy.

Znajdziesz tu również wiele kategorii, które mają na celu pomóc Ci w znalezieniu treści, które Ci się podobają. Są tam na przykład dramaty telewizyjne, anime, "klasyka" dla faworytów ze starej szkoły i "przedszkole" dla programów przyjaznych dzieciom.

Prawdopodobnie najciekawszą kategorią Tubi jest "Not on Netflix", kolekcja filmów i programów telewizyjnych, których z tego czy innego powodu nie można dostać się na Netflix. Ale ta kategoria jest jak wszystko inne w serwisie, kolekcja najczęściej chybionych (w tym Rob Schneider's The Animal i Bulletproof Monk z Chow-Yun Fat i Seann William Scott) i rzadki hit lub dwa (jak np. remake True Grit 2010).

Przeglądy Tubi

Tubi otrzymał pozytywną recenzję na CordCutting, która dała wysokie noty za interfejs i sprytne kategorie. Strona zauważyła, że podczas gdy biblioteka Tubiego jest ograniczona, w porównaniu z wielkimi tytanami jak Netflix, to należy to zrozumieć, ponieważ jest darmowa i ma być materiałem uzupełniającym. Lifewire polecił również usługę, zauważając, jak krótkie są przerwy na reklamę.

Aplikacja Tubi

Tubi oferuje mnóstwo opcji, w tym aplikacje na Roku, Amazon Fire TV i Chromecast. Mamy linki do wszystkich poniższych sklepów z aplikacjami. Tubi jest również dostępny na PS4 i Xbox One. A jeśli jesteś użytkownikiem Comcast Xfinity lub Tivo, na tych platformach znajdziesz również aplikacje Tubi.

Smart TV i odtwarzacze Blu-ray firm Samsung i Sony współpracują również z Tubi.

Tubi jest również dostępny w przeglądarkach internetowych na tubitv.com. Tak więc, jeśli szukasz do oglądania go z laptopa lub Chromebook, głowa na tam i znajdziesz wszystkie treści, które chcesz.

Po stronie mobilnej, znajdziesz Tubi jest dostępny zarówno w Apple App Store i Google Play marketplace, więc można uzyskać dostęp do niego na prawie każdym urządzeniu iPhone lub Android dostępne teraz.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.