Lata doświadczeń w biznesie

Apple Watch 6 do śledzenia snu i monitorowania tlenu we krwi

Apple Watch 6 do śledzenia snu i monitorowania tlenu we krwi

Zegarek Apple Watch 6 i watchOS 7 może w końcu przynieść śledzenia snu i monitorowania tlenu we krwi do Apple wearables zakres, z więcej zmian dzieje się pod powierzchnią Watch.

Izraelski serwis techniczny The Verifier (poprzez TechRadar) jest tym, który stoi za tymi roszczeniami, powołując się na anonimowe źródła w Apple, z którymi współpracował przez kilka lat.

WatchOS 7 będzie w końcu dostać sen i śledzenie tlenu we krwi w tym roku, Weryfikator źródła twierdzą. Możemy również spodziewać się poprawiony projekt systemu operacyjnego, wraz z uaktualnionymi wersjami domyślnych aplikacji i więcej funkcji dla Siri.

Niestety, przecieki stwierdzają również, że watchOS 7 nie trafi do najwcześniejszych modeli Apple Watch, a konkretnie do 2016 roku Apple Watch Series 2, Series 1 i oryginalnego Apple Watch. Te starsze modele, które zawierają sprzęt niezdolny do korzystania z tych nowych funkcji, będą nadal otrzymywać małe aktualizacje i poprawki błędów przez kolejny rok jednak.

Jeśli chodzi o sprzęt, źródła twierdzą, że zobaczymy lepszą żywotność baterii i lepsze wsparcie dla LTE i Wi-Fi 6, ale także, że wygląd zewnętrzny Apple Watch nie zmieni się wiele. Patrząc dalej w przyszłość, Apple Watch 7 będzie podobno wyposażone w subwyświetlacz skanera linii papilarnych, przesuwając czytnik biometryczny z korony Watch. Byłaby to nowa forma Touch ID.

W normalnych warunkach, ostatnie zmiany w watchOSie zostaną pokazane na imprezie WWDC 2020 firmy Apple. Jednak pandemia coronavirus spowodował, że zdarzenie to przesunęło się na prezentację online tylko w czerwcu. Wciąż będziemy prawdopodobnie usłyszeć o watchOS 7 podczas tej wersji WWDC, ale rzeczywista data wydania Apple Watch 6 prawdopodobnie nie będzie aż do upadku jak zwykle.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje. 

Warto zobaczyć