Lata doświadczeń w biznesie

Profesjonalny zestaw do polerowania reflektorów

Profesjonalny zestaw do polerowania reflektorów


Kiedy lampy samochodu świecą coraz słabiej, a dodatkowo ich wygląd nie jest optymalny, to warto sprawdzić, czy nie uległy zmatowieniu. Z jednej strony to dość normalne zjawisko - zwłaszcza biorąc pod uwagę modele starszych pojazdów. Z drugiej strony jest to bardzo niebezpieczne - nie tylko dla Ciebie, lecz również dla innych użytkowników drogi. Co zatem zrobić, by szybko i łatwo przywrócić im dawny blask?

Dlaczego reflektory matowieją?

Z biegiem lat tak naprawdę wszystkie podzespoły auta ulegają mniejszemu czy większemu zużyciu. Tak samo sprawa wygląda w przypadku reflektorów. Są one szczególnie narażone na postępujące procesy starzenia na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, kwaśnych deszczy, soli drogowej, piasku itp.

To wszystko prowadzi zaś do stopniowego uszkadzania lampy samochodu i może być konsekwencją poważnego zmatowienia. Na skutek tego strumień światła nie jest tak mocny, jak miało to miejsce dawniej. Dodatkowo rozchodzi się pod zupełnie innym kątem, co ma negatywny wpływ na widoczność...

Dlaczego tak się jednak dzieje? Większość lamp jest wykonywana z tworzywa sztucznego. To komponent szczególnie wrażliwy na działanie zewnętrznych czynników. Zmatowienie reflektorów to jednak nie tylko gorsza widoczność oraz mniej atrakcyjny wygląd samochodu. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że stacja diagnostyczna nie dopuści konkretnego auta do ruchu...

Pomocny zestaw do ręcznego regenerowania zmatowiałych oraz pożółkłych plastikowych kloszy reflektorów

Czym się cechuje? Przywraca m.in. oryginalną przezroczystość kloszy reflektorów. Na dodatek usuwa drobne zarysowania, a także efektywnie zabezpiecza przed ponownym ich zmatowieniem oraz wyblaknięciem.

To prosty i tani sposób, by przywrócić reflektorom atrakcyjny wygląd oraz zwiększyć bezpieczeństwo, dzięki zwiększeniu wydajności świateł w aucie. Zestaw jest wystarczający do regeneracji dwóch par reflektorów.

Szukasz sprawdzonego zestawu do polerowania reflektorów ? Sprawdź ofertę sklepu internetowego MOTOGO ! Więcej na https://sklep.motogo.pl/3m-system-do-naprawy-i-renowacji-lamp-p1382 >>

Jak się go używa? Przed rozpoczęciem regeneracji reflektorów, trzeba dokładnie umyć szamponem nabłyszczającym oraz zabezpieczyć (ewentualnie okleić) powierzchnie znajdujące się niedaleko tych elementów (chodzi np. o maskę, atrapę chłodnicy, zderzak, czy błotniki).

Szlifowanie: Na początku trzeba przymocować nakładki szlifujące w formie kwiatka (P5000) do szarego uchwytu. Potem należy zmoczyć wodą i wyszlifować reflektor - lekko przyciskając - (zdj. 1) aż cała powierzchnia stanie się nie tylko równa, ale też matowa. Następnie musisz ponownie zmoczyć szlifowaną powierzchnię i powtórzyć czynność. Na samym końcu powinieneś zaś usunąć pozostałości ściereczką, która znajduje się w zestawie.

Polerowanie: Nałóż pastę do polerowania na białą stronę gąbki do polerowania (zdj. 2). Wykonuj polerowanie dociskając - z umiarkowaną siłą - aż do momentu usunięcia matowej powierzchni(zdj. 3) Jeżeli zachodzi potrzeba, to warto nałożyć większą ilość pasty. W celu sprawdzenia efektu polerowania (oraz po ukończeniu zadania) trzeba użyć ściereczki, która znajdującą się w zestawie (zdj. 4).

Zabezpieczanie: Otwórz saszetkę, która zawiera ściereczkę (jest ona nasączoną środkiem zabezpieczającym). Potem dokładnie przetrzyj wyszlifowane oraz wypolerowane reflektory(zdj. 5). Odczekaj około 30 minut do uzyskania odpowiedniego zabezpieczenia (w tym okresie nie możesz ani dotykać, ani wycierać reflektorów). Pamiętaj, że jedna ściereczka wystarcza do zabezpieczenia dwóch reflektorów.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.