Lata doświadczeń w biznesie

Zauważasz te sygnały? Powinieneś wymienić baterię w telefonie!

Zauważasz te sygnały? Powinieneś wymienić baterię w telefonie!

Jeśli używamy tego samego telefonu już od kilku lat, to z pewnością nie unikniemy degradacji stopniowej znajdującej się w nim baterii. Zwykle różnicę wyraźną zauważymy już po półtorej roku użytkowania nowego telefonu. po takim czasie jest już konieczne ładowanie codzienne naszego telefonu. Jednak jest to jedynie przybliżony okres. Wpływ na rozładowywanie baterii mają aplikacje energochłonne czy też wiele aplikacji działających w tle. Sprawdźmy czy to już czas, aby wymienić naszą baterię w iPhone 7.

4 sygnały oznaczające, że twoja bateria w iPhone 7 jest do wymiany

Czy wymiana baterii iPhone 7 jest już konieczna? Jeśli następuje szybkie rozładowanie telefonu jeszcze przed końcem dnia, to tak. Zużywa bateria nie jest przede wszystkim w stanie zmagazynować tyle energii, aby móc zapewnić długi czas pracy telefonu na samej baterii. To właśnie sama konieczność ładowania telefonu jeszcze przed zakończeniem się dnia roboczego czy też konieczność sięgania po powerbanki zewnętrzne daje się najszybciej we znaki. Pozwala zauważyć, że nasz telefon ma jednak spory problem z zasilaniem.

Kolejnym niepokojącym sygnałem jest spowolnienie pracy systemu iOS. Nie każdy z nas wie o tym, że Apple w zasadzie w każdym telefonie po roku obecności od swojej premiery na rynku, uaktywnia funkcję optymalizacji pracy urządzenia. Optymalizacja uzależniona jest od samego stanu zużycia baterii. Jeśli bateria nie jest w za dobrej kondycji, to system iOS spowalnia automatycznie procesor, co się objawia na pewno zawieszeniem telefonu, mniejszą responsywnością systemu, klatkowaniem systemowych animacji oraz także opóźnieniem w reakcji na nasze komendy dotykowe. Wymiana baterii na nową przywraca urządzeniu wydajność niemal do fabrycznej.

Trzecim sygnałem, który mówi nam, że konieczna jest wymiana baterii iPhone 7 jest wyłączanie się telefonu przy dosyć niskich temperaturach. Zużyta bateria, chociaż pozwala na uruchomienie oraz korzystanie z telefony, to często do osiągnięcia 600 cykli ładowania, o swoim zużyciu już daje znać nieco wcześnie. Szczególnie mamy na myśli zimową porę. Gdy temperatura powietrza oscyluje w okolicach zera, a nawet poniżej, to telefon się wyłącza. Po prostu w baterii zużytej spada mocno pojemność, a więc tak naprawdę możliwość zmagazynowania energii o prawidłowym natężeniu. W przypadku baterii zużytej i niskich temperatur, bateria nie jest w stanie sprostać wymaganiom prądowym smartfonu. Powoduje to, że telefon w momencie, gdy zamierzamy z niego skorzystać wyłącza się samoczynnie.

Ostatnim sygnałem jest puchnięcie baterii litowo-jonowej. Jest to bardzo niebezpieczny powód, który daje nam do zrozumienia, że wymiana baterii iPhone 7 jest koniecznością. Baterie litowo-jonowe puchną w wyniku przerwania materiału wewnątrz perforowanego ogniwa. Niestety tenże materiał jest bardzo delikatny, a jego uszkodzenie być może jest wynikiem oddziaływania na ogniwo o wysokiej temperaturze, jak i także wszelkie uciski, upadki oraz uderzenia.

Wymiana baterii Iphone 7

Wymiana baterii w iPhone 7: cena

Wiemy już kiedy wymiana baterii iPhone 7 jest konieczna. A ile kosztuje taka przyjemność? Cena baterii do iPhone 7 to około pięćdziesięciu złotych. Wymiany możemy dokonać samodzielnie, ale my jednak rekomendujemy zlecenie tego profesjonalistom. Wówczas musimy w zależności od miejsca doliczyć drugie tyle. Jednak wówczas mamy pewność, że wszystko zostało należycie wykonane.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.