Lata doświadczeń w biznesie

Jak pracować mądrzej z domu z systemem Windows 10

Jak pracować mądrzej z domu z systemem Windows 10

Dla niektórych osób pomysł pracy w domu jest absolutnym marzeniem. Unika się w ten sposób dojazdu do biura, dzięki czemu można pracować z wygodnego fotela, który samemu sobie wybrałeś, a ty masz trochę więcej swobody co do tego, jak i kiedy pracujesz. Zacznijmy od tego, że praca w domu wymaga przyzwyczajenia się, a wśród najtrudniejszych rzeczy jest rozwijanie samodyscypliny do pracy, ale także szkolenie innych w domu, aby nie przeszkadzać.

Choć pod wieloma względami preferuje się pracę biurową, ważne jest, aby podchodzić do pracy w domu we właściwy sposób i przy użyciu odpowiednich narzędzi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że będzie ona niezwykle nieproduktywna. Praca w domu nieuchronnie oznacza pracę w sieci i korzystanie z tego, co chmura ma do zaoferowania. Podczas gdy narzędzia, których potrzebujesz, będą się różnić w zależności od dokładnego charakteru Twojej pracy, istnieją pewne programy i opcje, które będą miały zastosowanie do większości ludzi.

Tutaj zebraliśmy kilka wskazówek i wskazówek dotyczących oprogramowania, które mogą okazać się przydatne, a także pokazaliśmy funkcje systemu Windows 10, które są szczególnie pomocne.

1. Użyć asystenta ostrości, aby uniknąć rozpraszania uwagi

W domu jest więcej czynników rozpraszających uwagę, więc warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać skupionym. System Windows 10 zawiera Asystenta ustawiania ostrości, który może być używany do ograniczenia liczby wyświetlanych powiadomień, co pomoże Ci pozostać na bieżąco. Kliknij przycisk powiadomień po prawej stronie paska zadań i kliknij ikonę Asystenta ostrości, aby przełączyć się między trybem Alarmy, trybem Priorytet powiadomień lub wyłączyć go.

2. Oddzielenie rzeczy za pomocą wirtualnych pulpitów

Jeśli używasz komputera domowego do pracy, prawdopodobnie będziesz miał pliki osobiste i służbowe oraz aplikacje razem. Możesz korzystać z wirtualnych pulpitów, aby je od siebie oddzielić w celu ułatwienia pracy, ale również w celu zmniejszenia rozproszenia uwagi. Naciśnij klawisze [Windows]+[Ctrl]+[D], aby utworzyć nowy pulpit, oraz [Windows]+[Ctrl] z klawiszami strzałek, aby przechodzić między nimi. Możesz również nacisnąć klawisze [Windows]+[Tab], aby uzyskać dostęp do widoku zadań, który zawiera wirtualne pulpity w górnej części ekranu.

3. Pozostań zorganizowany z Microsoftem Do

Istnieje wiele aplikacji, które mogą być używane do zarządzania projektami i listami rzeczy do zrobienia, ale Microsoft To Do jest jednym z najlepszych - szczególnie po objęciu dużej części Wunderlist. Nie tylko możesz używać aplikacji To Do, aby utrzymać się na szczycie własnego obciążenia pracą, ale także możesz współpracować przy projektach, dzieląc się zadaniami i sporządzając listy z kolegami. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store, dostępne są też aplikacje mobilne do pracy w podróży.

4. Zorganizuj wideokonferencje z Zoom

Podczas gdy Ty możesz utrzymywać kontakt ze współpracownikami przez telefon, wideokonferencje są często lepszą opcją. Wideokonferencji Zoom można używać bezpłatnie w przypadku spotkań trwających do 40 minut, w których uczestniczy maksymalnie 100 osób. Oprócz rozmów wideo i czatów głosowych możesz również wysyłać wiadomości tekstowe, udostępniać tablicę do współpracy i udostępniać innym zawartość swojego ekranu. Być może spodoba Ci się to bardziej niż spotkania twarzą w twarz!

5. Korzystanie z pamięci masowej w chmurze do udostępniania plików

Prawie na pewno będą chwile, kiedy będziesz musiał współpracować z innymi, nawet jeśli pracujesz w domu. Często będzie to oznaczać dzielenie się plikami ze współpracownikami, a chociaż możesz wysyłać pliki pocztą elektroniczną tam i z powrotem, to o wiele łatwiej jest używać czegoś takiego jak Google Drive. Możesz nie tylko przechowywać pliki w chmurze i udostępniać je ludziom, ale także edytować je online, a nawet wspólnie edytować w tym samym czasie za pomocą Google Docs, Arkuszy i Slajdów.

6. Zarządzaj swoim czasem za pomocą PowerPom

Metoda zarządzania czasem znana jako Technika Pomodoro istnieje od dziesięcioleci. Pomaga ona wykonywać pracę, nie nudząc się, nie wycierając się i nie zapominając o przerwie. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki pomiaru czasu, wszystko, nad czym musisz pracować, może zostać podzielone na kilka łatwych do opanowania fragmentów, które pozwolą Ci zachować koncentrację. Istnieje wiele narzędzi, które trzymają się tej techniki, ale jednym z najlepszych jest PowerPom, który można pobrać z Microsoft Store za darmo.

7. Bądźcie bezpieczni z oprogramowaniem antywirusowym

Praca w domu nieuchronnie oznacza pracę w sieci, a im więcej czasu spędzasz w sieci, tym większe jest ryzyko związane z wirusami i złośliwym oprogramowaniem - dlatego ochrona użytkownika jest ważniejsza niż kiedykolwiek. System Windows 10 zawiera liczne funkcje ochronne w sekcji Ustawienia zabezpieczeń systemu Windows, ale warto uzupełnić je darmowym lub płatnym oprogramowaniem antywirusowym, aby nie tylko chronić przed złośliwym oprogramowaniem, ale także blokować szkodliwe strony internetowe.

8. Zabezpieczaj swoją pracę za pomocą kopii zapasowych

Tworzenie kopii zapasowych plików jest zawsze ważne, ale kiedy masz do czynienia zarówno z plikami osobistymi, jak i służbowymi na tym samym komputerze, masz podwójną motywację. Możesz korzystać z oprogramowania Google Drive do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji, ale może się okazać, że zabraknie Ci wolnego miejsca online na tworzenie kopii zapasowych. Bezpłatną opcją tworzenia kopii zapasowych w trybie offline jest EaseUS Todo Backup Free, który oferuje szereg opcji tworzenia kopii zapasowych, w tym planowanie, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o aktualizacji.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.