Lata doświadczeń w biznesie

Najlepsze inteligentne żarówki w 2020 r.

Najlepsze inteligentne żarówki w 2020 r.

Najlepsze żarówki inteligentne są przydatne z wielu powodów. Na początek, wszystkie są diody LED, więc zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, halogenowe i CFL żarówki (jak wyjaśniono w naszym przewodniku po żarówkach).

Innym powodem, dla którego lubimy inteligentne żarówki jest to, że można je podłączyć do sieci domowej i sterować nimi za pomocą smartfona lub inteligentnego asystenta jak Alexa, Google Assistant lub Siri.

Możesz również podłączyć swoje inteligentne żarówki do innych najlepszych urządzeń inteligentnego domu, tak aby po odblokowaniu drzwi włączały się światła, a po wyjściu z domu - losowo włączały i wyłączały, aby wyglądało to tak, jakby ktoś był w domu.

Istnieją setki, jeśli nie tysiące, inteligentnych żarówek do rozważenia dla Twojej przestrzeni. I choć wszystkie twierdzą, że są najlepsze, wiele z nich nie jest tak dobrych, jak mówią. Zrobiliśmy więc wiele godzin testów, aby stworzyć listę najlepszych żarówek, które można kupić.

Zobacz wszystkie najlepsze żarówki inteligentne poniżej.

Jakie są najlepsze żarówki inteligentne?

Po przetestowaniu kilkudziesięciu modeli uważamy, że najlepsze żarówki inteligentne to Philips Hue White i Color Ambiance. Lampy Philips Hue nie tylko łączą się z praktycznie każdym produktem dla inteligentnych domów, ale także mają w swojej aplikacji szereg funkcji, które pozwalają zrobić z nimi więcej, niż z jakimkolwiek innym producentem inteligentnych świateł. Jeśli chcesz tylko białe światło, sprawdź także żarówki Philips Hue White.

Zastrzeżenie dotyczące świateł Philips Hue to fakt, że jeśli w domu jest ich kilka i chcesz korzystać ze wszystkich funkcji żarówki, musisz zainstalować mostek Philips Hue Bridge (który łączy światła z siecią Wi-Fi). Jeśli jednak masz tylko kilka urządzeń, poszukaj urządzeń zgodnych z technologią Bluetooth, którymi możesz sterować za pomocą smartfonu.

A jeśli potrzebujesz czegoś z prostszą konfiguracją, polecamy żarówkę Wi-Fi Sengled Smart, ponieważ łączy się ona bezpośrednio z Twoją siecią Wi-Fi. Żarówki Sengled Smart kosztują około 12 USD za żarówkę i są stosunkowo niedrogie w tej kategorii. Firma Sengled produkuje również jedne z najlepszych żarówek inteligentnych z wbudowanymi czujnikami ruchu do użytku zewnętrznego.

Możesz też sprawdzić żarówkę Wi-Fi w Wyze, która jest jeszcze tańsza: 8 dolarów za jedną żarówkę i 30 dolarów za paczkę czterech. Jako najlepsze inteligentne żarówki dla osób o ograniczonym budżecie, żarówki Wyze współpracują z większością domowych asystentów i oferują zakres temperatur od 2700K do 6500K.

Najlepsze żarówki inteligentne, jakie możesz dziś kupić

1. Philips Hue White And Color Ambiance

Najlepszy zestaw startowy inteligentnych żarówek

Zestaw startowy Philips Hue's White and Color Ambiance zawiera dwie lub cztery przyciemniane kolorowe żarówki oraz piastę. To, co odróżnia firmę Philips od konkurencji - i sprawia, że wyróżnia się ona wśród najlepszych inteligentnych żarówek - to głębia jej aplikacji, która jest pełna funkcji, w tym rutynowych, automatyzacji wschodu/zachodu słońca, scen, geofencingu i trybu wakacyjnego. Ponadto aplikacja Philips Hue współpracuje z niemal każdym innym systemem lub urządzeniem, jakie można sobie wyobrazić: Alexa, Google Home, IFTTT, Nest, SmartThings i wiele innych. Jeśli szukasz białej, inteligentnej żarówki, która może być wszechstronnym dodatkiem do Twojego inteligentnego domu, to właśnie ona.

Jako zastrzeżenie, systemy Philips Hue mają znane wady zabezpieczeń. Upewnij się, że zaktualizujesz oprogramowanie układowe żarówki, aby zapobiec przeskakiwaniu złośliwego oprogramowania przez mostek do sieci. Aby zaktualizować mostek Philips Hue, przejdź do aplikacji mobilnej Philips Hue, otwórz Ustawienia i kliknij przycisk Aktualizacja oprogramowania.

2. Żarówka Wyze

Najlepsza tania inteligentna żarówka

Największym problemem w przypadku inteligentnych żarówek jest to, że są one drogie, nawet w porównaniu z innymi żarówkami LED. Dlatego żarówki Wyze smart są idealne dla tych, którzy mają ograniczony budżet. To jedna z najlepszych inteligentnych żarówek, jeśli szukasz tylko żarówki, którą możesz kontrolować i łączyć z innymi urządzeniami domowymi. Możesz zmienić zarówno jasność, jak i temperaturę barwową (2.700k - 6.500k), i to nie tylko z aplikacji Wyze; możesz również dokonać tych regulacji za pomocą Alexa, Google Assistant i IFTTT.

Z poziomu aplikacji Wyze można tworzyć harmonogramy na czas, kiedy światło powinno się włączyć lub wyłączyć - ale tylko w oparciu o określony czas, a nie świt lub zmierzch - i ustawić tryb Wakacje, który włącza i wyłącza żarówki losowo, aby wyglądały jak w domu. Można również tworzyć wyzwalacze w oparciu o inne kamery i czujniki ruchu Wyze. Za 8 dolarów za żarówkę, będziesz musiał znaleźć lepszą opcję w tej cenie.

3. Dioda LED Wi-Fi Sengled Smart

Przystępna cenowo żarówka Wi-Fi smart

Firma Sengled za jedyne 12 dolarów oferuje jedną z najlepszych żarówek inteligentnych dla tych, którzy szukają niedrogiej i łatwej w instalacji opcji. Żarówki Sengled to świetne rozwiązanie dla osób mniej zaawansowanych technicznie, ponieważ w przeciwieństwie do żarówek firmy Philips, inteligentne żarówki Wi-Fi Sengled łączą się bezpośrednio z siecią domową. Nie ma mostka potrzebnego do oświetlenia przestrzeni.

Możesz wybrać jedną z trzech opcji na początek: żarówkę białą za 12$, żarówkę dzienną za 15$ i żarówkę wielokolorową za 25$. Jeśli masz kilka urządzeń Sengled, może warto rozważyć zakup koncentratora Sengled (lub jednego z najlepszych koncentratorów inteligentnego domu. ) Aplikacja Sengled działa z Alexa i Google Assistant, i oferuje wszystkie podstawowe funkcje inteligentnej żarówki, w tym timery, sceny, harmonogramy i procedury, ale jest mniej wyrafinowany niż to, co masz z Philipsem.

4. Dioda LED Sengled Smart z czujnikiem ruchu

Ten inteligentny zewnętrzny reflektor ma wbudowany czujnik ruchu.

Uważamy, że Smart LED firmy Sengled z czujnikiem ruchu jest jedną z najlepszych inteligentnych żarówek dla osób, które potrzebują zewnętrznego reflektora do chodzenia. Nie tylko wykręca ona ponad 1000 lumenów, ale ma wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu może automatycznie włączyć światło, jeśli wykryje ruch w promieniu 30 stóp. Dzięki temu nie będziesz się potykać w ciemności, próbując dostać się z podjazdu do drzwi.

Sengled Smart LED z czujnikiem ruchu współpracuje z Alexa, Google Assistant i SmartThings. Można uzyskać powiadomienia w trybie push i wywołać inne inteligentne działania w domu, gdy ruch jest wykrywany za pomocą procedur, zbyt. Jednak aby sterować tą żarówką, należy zakupić koncentrator Sengled Smart Hub lub inny zgodny koncentrator inteligentnego domu.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.