Lata doświadczeń w biznesie

Jak się ubrać do pracy?

Jak się ubrać do pracy?

Twierdzą, że to nie szata zdobi człowieka, jednak istotne jest, aby dbać o swój wygląd zewnętrzny. Stanowi on swoistą wizytówkę. O ile w domu nie trzeba przykładać znaczącej uwagi do skompletowania ubioru, o tyle do pracy należy mieć zupełnie inne podejście. W znaczącej ilości miejsc pracy, stosowna odzież jest bardzo istotna, w końcu reprezentuje się na każdym kroku pracodawcę, firmę. W zdecydowanej ilości przypadków doskonale sprawdza się styl smart casual. Stanowi połączenie wygody i reprezentacji, czyli łączy w sobie cechy, które pożąda zarówno jedna jak i druga strona. Osoba, która przestrzega zasad stylu smart casual wygląda o wiele bardziej profesjonalnie, co pozwala zyskać stosowne podejście ze strony kontrahentów. Codzienne przestrzeganie zasad tego stylu nie wprawia w zakłopotanie, kiedy zachodzi konieczność nagłego reprezentowania interesów pracodawcy. Przedstawiamy, czym charakteryzuje się styl casual smart.  

Wygoda i elegancja mogą iść ze sobą w parze

Styl smart casual w ostatnich latach cieszy się ogromnym powodzeniem. Coraz więcej osób zaczyna w nim dostrzegać cechy, które przemawiają za dokonaniem zmian w garderobie. W rzeczywistości styl smart casual stanowi połączenie cech wygodnych ubrań i klasycznej elegancji. Styl smart casual jest określany jako drugi najmniej formalny styl w dress code. Wybierany jest ze względu na posiadanie ponadprzeciętnego szyku, przy równoległym zachowaniu wygody. Ubrania przyporządkowane do stylu smart casual można także nosić na co dzień, poza miejscem pracy. 

Styl smart casual nie przewiduje noszenia krzykliwych kolorów. Zdecydowanie o wiele lepszym wyborem są kolory, które w rzeczywistości wyglądają na droższe. Przede wszystkim warto w swojej garderobie znaleźć miejsce dla odzieży w następujących kolorach: czarnym, czerwonym, białym, błękitnym, beżowym, khaki, granatowym. To właśnie te barwy powinny stanowić podstawę. Dobrym posunięciem jest tworzenie monochromatycznych stylizacji, czyli cała odzież jest w jednym kolorze lub w jego odcieniach. W stylowi smart casual przyświeca zasada trzech kolorów, czyli całość musi być skompletowana w oparciu o maksymalnie 3 kolory. Mniej znaczy więcej. Warto poznać także zasady łączenia kolorów w ubiorze: biały z czarny, biały z błękitnym, biały z czerwonym, biały z beżowym, beżowy z błękitnym, czarny z beżowym, czarny z błękitnym, czerwony z khaki. Są to przykłady, od których z powodzeniem można rozpocząć przygodę ze stylem smart casual.

ubrania

Styl smart casual do pracy

Wbrew pozorom, zmiana garderoby na styl smart casual nie wymaga ogromnych nakładów pieniężnych. Większość bazowych części odzieży można z powodzeniem kupić w znanych sieciówkach, jednak konieczne jest wytrenowanie oka, aby umieć od razu odnaleźć potrzebne rzeczy. Niekwestionowanym argumentem, który przemawia za tym stylem jest fakt, że większość ubrań w stylu smart casual charakteryzuje się ponadczasowością. Nie jest konieczne podążanie za sezonowymi trendami, aby wyglądać dobrze na co dzień. Całości może oczywiście przyświecać element z ostatnich wybiegów mody, ponieważ brak nadmiernego przepychu nie będzie rzutował na profesjonalizm. W stylu smart casual dodatki teoretycznie grają drugie skrzypce, jednak z pewnością kształtują cały wizerunek

Styl smart casual wymusza wprowadzenie pewnych zmian w garderobie. Dawne ubrania można spróbować sprzedać w Internecie, a zarobione pieniądze wydać na nową odzież. Większość ubrań można z powodzeniem ze sobą łączyć, ponieważ kolory ubrań, które były wcześniej wymienione, doskonale ze sobą współgrają. W praktyce znacząco to skraca czas przygotowania stylizacji do pracy. Nowe, dokupywane ubrania powinny pasować do większej ilości ubrań. 

Kontrahenci bardzo często oceniają osoby ze względu na ich wygląd. Ze stylem smart casual można wyglądać reprezentacyjnie i czuć się w nim wygodnie. Zdecydowana ilość osób chętniej nawiązuje współpracę z osobami, które wyglądają profesjonalnie. Daje to większe pole do manewru w przeprowadzanych negocjacjach, co działa na korzyść pracownika. Z pewnością zmiana stylu zaprocentuje u każdego, choćby dlatego, że w opinii pracodawcy takie osoby przynoszą duże korzyści dla działalności. Każdy stara się stworzyć jak najlepszą wizytówkę dla swojej firmy, a z pewnością pracownicy w stosownym ubiorze i kompetentni są zawsze pożądani na rynku pracy. 

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.