Lata doświadczeń w biznesie

Pilarka tarczowa - Festool HK 85

Pilarka tarczowa - Festool HK 85

Pilarki tarczowe, nazywane inaczej trajzegami albo krajzegami, używane są głównie celem cięcia drewnianych elementów, znacznie rzadziej innych materiałów. Element roboczy to piła zębata mająca okrągłą tarczę, a przy tym sporą średnicę. Tego rodzaju konstrukcja jest jednakże dosyć trudna do odpowiedniego kontrolowania i na pewno nie pozwalałaby na wykonywanie niezwykle precyzyjnych cięć, dlatego też najbardziej popularnych modelem pilarki będzie pilarka tarczowa wraz z dołączoną do niej prowadnicą. Laser stanowi właśnie rozwinięcie idei wspomnianej prowadnicy - linia laserowa odpowiedzialna jest za wyznaczanie równej linii cięcia. Operator pilarki podczas pracy będzie musiał prowadzić materiał zgodnie z kierunkiem, który wskaże laser. 

Pilarka tarczowa - Festool HK 85

Jest to zdecydowanie narzędzie uniwersalne, używane w przypadku konstrukcji drewnianych. 

Bez znaczenia jest, czy chodzi nam o skracanie litego drewna, przycinanie belek, odwiązywanie konstrukcji, cięcie czopów, desek, kantówek albo docinanie materiałów płytowych różnego rodzaju - trwała HK 85 mający móc 1900 W jest doskonałym połączeniem komfortu i wydajności. W połączeniu wraz z wieloma dodatkowymi detalami, jak i wyjątkowym wyposażeniem, jak chociażby regulowanymi wypustkami HK 85 to uniwersalne i niezawodne narzędzie do drewnianych konstrukcji. 

Silnik o dużej mocy 1900 W, mający elektroniczną regulację obrotów potrafi zapewnić stałą móc w czasie cięcia. Komfortowa, a przy tym bezpieczna obsługa dzięki zastosowaniu regulacji głębokości cięcia z dodatkową funkcją zagłębiania, zdalnemu sterowaniu wahadłową osłoną, jak i rozszczepiającemu klinowi. Regulacja kątowa wraz z funkcją zacisku centralnego od 0 do 60 stopni. W połączeniu wraz z wyposażeniem do przezbrajania ręczną pilarkę tarczową można bez żadnego problemu zmienić we frezarkę do wpustów regulowanych. Prowadnica FSK pozwala na dokładne, mobilne i szybkie wykonywanie poprzecznych cięć. Dokładne i niezawodne cięcie, wykonywane po prowadzącej szynie. 

Najbardziej istotne cechy omawianego produktu

Szybki, najlepszy z możliwych rezultat:

  • Stała siła cięcia do 85 mm, dzięki zamontowaniu silnika mającego móc 2300 W, jak i bardzo wydajnej elektronice. 

Pewność i wygoda:

  • Komfortowa i bezpieczna obsługa, dzięki możliwości ustawiania głębokości ewentualnego cięcia wraz z funkcją zagłębiania, zdalnego sterowania wahadłową osłoną, regulacji kątowej w zakresie od 0 do 60 stopni i rozszczepiającemu klinowi. 


Znacznie lepiej pracuje się z systemem: 

Powtarzalne, dokładne cięcia proste i pod kątem, dzięki połączeniu z szybami prowadzącymi i prowadnicami FSK, jak również frezowanie wpustów z użyciem specjalistycznego urządzenia. 

Najbardziej istotne zastosowania 

Przekroje poprzeczne i wzdłużne w materiale mającym grubość do 85 mm. Spory zakres możliwych zastosowań dzięki możliwości wykonywania cięć pod kątem do 60 stopni. Przycinanie desek, kantówek i belek. Przycinanie płyt warstwowych, izolacyjnych płyt wiórowych i materiałów płytowych. 

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.