Lata doświadczeń w biznesie

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Które bezprzewodowe wkładki douszne wygrywają?

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Które bezprzewodowe wkładki douszne wygrywają?

Apple czy Bose? Nasze porównanie AirPods vs. Bose SoundSport Free pokaże, które bezprzewodowe wkładki douszne są warte swojej ceny. Oba zestawy bezprzewodowych wkładek dousznych zawierają poręczne elementy sterujące, doskonały dźwięk i doskonałą łączność w kompaktowej, unikalnej formie.

AirPody są znane z szybkiego parowania z urządzeniami z systemem iOS, funkcji takich jak "Hey Siri" i poręcznej obudowy do ładowania. Dlatego właśnie AirPods znalazł się na naszej liście najlepszych bezprzewodowych wkładek dousznych. Tymczasem Bose SoundSport Free zapewnia doskonały dźwięk, wiele wkładek dousznych i wygodne dopasowanie.

Aby dogłębnie przyjrzeć się obu produktom, zapoznaj się z recenzją AirPods 2 i Bose SoundSport Free. Jeśli jednak chcesz po prostu zobaczyć, które wkładki wygrywają, zobacz wyniki tej recenzji poniżej.

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Cena i wartość

Zestawy AirPods (159 USD ze standardowym etui do ładowania, 199 USD z etui do ładowania bezprzewodowego) oraz SoundSport Free (199 USD) stanowią ważne argumenty uzasadniające ich cenę. Dzięki odtwarzaczowi AirPods można cieszyć się długą żywotnością baterii i niesamowitą integracją systemów iOS/macOS, która sprawia, że wkładki douszne działają bez zarzutu we wszystkich urządzeniach Apple.

Bazując na naszych testach, SoundSport Free ma parametry audio i estetykę, które potwierdzają jego wysoką cenę. Jednak wkładki douszne SoundSport Free nie są lepsze o 50 USD od standardowych odtwarzaczy AirPod.

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Projekt

W projektowaniu bezprzewodowych wkładek dousznych bardzo ważne są trzy rzeczy: estetyka, komfort i styl. Ani AirPody, ani SoundSport Free nie dopełniają tego trifektu, ale Bose sprawdza dwa z trzech pudełek.

SoundSport Free charakteryzuje się bardziej sportowym, luksusowym wyglądem, z wytrzymałą, matowo-czarną obudową i wodoodporną osłoną IPX4, idealną dla aktywnych słuchaczy i trenerów fitness. Płetwy douszne o różnych rozmiarach są dopasowane do ucha, dzięki czemu wkładki są stabilizowane podczas biegania.

Kolejnym fajnym szczegółem jest gumowane wykończenie wokół wkładek dousznych, które chroni przyciski przed uszkodzeniem przez wilgoć. Jedynym naszym problemem jest to, że masa i wysokość tych wkładek (0,3 uncji, 1,3 x 1 x 1,2 cala) sprawia, że są one niewygodne do noszenia po godzinie.

Fani Apple chwalą AirPody za ich ultranowoczesny design, podczas gdy inni twierdzą, że wyglądają głupio. Największym problemem nie jest tu jednak forma, lecz jakość wykonania. Czują się kruche, a nadepnięcie na nie pod niewłaściwym kątem na pewno złamie plastikową obudowę. Czy są wygodne i lekkie w wadze 0,1 uncji, 0,7 x 0,7 x 1,6 cala? Absolutnie! Czy delikatnie opierają się na uszach? Pewnie. Ale o to chodzi.

Bose sprzedaje swoje wkładki douszne w wielu kolorach, w tym czarny, niebieski Midnight, jasny pomarańczowy i ultrafioletowy. Każdy wzór jest podkreślony błyszczącym logo firmy Bose i jego podpisem. Apple przykleja się do tego samego czystego, całkowicie białego profilu, który łatwo gromadzi rysy, jeśli nie jest przechowywany z zachowaniem ostrożności.

Zwycięzca: Bose SoundSport Free

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Sterowanie:

Zarówno AirPody, jak i SoundSport Free mają wyróżniające się, choć wadliwe, schematy sterowania. Bazując na szybkości reakcji i prostocie, dajemy Apple przewagę.

Funkcja auto-pauzy w odtwarzaczach AirPods jest fajna w zatrzymywaniu muzyki w locie bez konieczności wykonywania jej ręcznie. Układ scalony Apple H1 sprawia, że funkcja jest szybka i szybka, umożliwiając odbieranie połączeń, odtwarzanie/pauzę/powtarzanie/przesuwanie utworu lub przywoływanie Siri za pomocą lekkich gestów podwójnego stuknięcia na obu słuchawkach. Niestety, na każdą słuchawkę można przypisać tylko jedną komendę, co zmusza do przechodzenia przez ustawienia za każdym razem, gdy chcesz zmienić elementy sterujące. Co więcej, nie ma zaprogramowanego gestu do nawigacji po ścieżce ani głośności.

Fizyczne przyciski spoczywają na szczycie SoundSport Free. W lewym pączku znajduje się przycisk zasilania/para, podczas gdy w prawym pączku znajdują się dwa przyciski głośności oflankowane wielofunkcyjnym przyciskiem odtwarzania/pauzy (dotknij 1x), włączania natywnego asystenta cyfrowego (przytrzymaj), przeskakiwania do przodu (dotknij 2x), przeskakiwania do tyłu (dotknij 3x), szybkiego przewijania do przodu (dotknij 2x i przytrzymaj drugie naciśnięcie) oraz przewijania do tyłu (dotknij 3x i przytrzymaj trzecie naciśnięcie). Krzywa uczenia się nie jest tak ważna jak sztywność i słabe wyczucie przycisków. Naciskając je, wywierasz niepożądany nacisk na uszy.

Zwycięzca: Apple AirPods

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Konfiguracja

Układ scalony Apple H1 to bestia specjalnie zaprogramowana do bezproblemowego łączenia AirPodów z wszystkimi urządzeniami, a zwłaszcza z iPhone'em. Wystarczy trzymać obudowę AirPods w pobliżu słuchawki, nacisnąć przycisk Connect na wyskakującym ekranie i to wszystko. Parowanie z dodatkowym urządzeniem jest również proste: należy trzymać AirPoda w futerale, przytrzymać przycisk konfiguracji z tyłu urządzenia i poczekać, aż kontrolka stanu będzie migać na biało, a następnie sparować urządzenie, jak zwykle.

Podłączenie SoundSport Free nie różni się niczym od dowolnej pary słuchawek Bluetooth. Co jest w porządku, ale w niewielkim stopniu usprawnia i przyspiesza ten proces. Zdjęcie obu zestawów słuchawek z futerałów do ładowania umożliwi również włączenie trybu Pair Mode.

Zwycięzca: Apple AirPods

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Izolacja od hałasu

Jeśli szukasz wkładek dousznych, które mogą blokować hałas otoczenia, poszukaj gdzie indziej, ponieważ AirPods i SoundSport Free nie są do tego przeznaczone. Smukła plastikowa powłoka na monitorach dousznych Apple powoduje wiele poślizgów, zapobiegając powstawaniu szczelnych pączków. Podczas uprawiania sportów na zewnątrz rozpraszają Cię pobliskie gadki i głośne syreny. AirPody też cierpią na przeciekanie dźwięku.

Końcówki skrzydełek firmy Bose sprawiają, że SoundSport Free jest wygodny i pewnie osadzony na uchu. Nie tworzą one jednak odpowiedniego uszczelnienia, które wycisza hałas. Słychać wszystko, od klaksonów samochodowych po uderzające o szyby deszcze. Wydmuchiwanie muzyki przy dużej głośności nie zrobi wielkiej różnicy.

Zwycięzca: remis

AirPods vs. Bose SoundSport Free: Jakość dźwięku

Firma Bose od lat cieszy się znakomitą reputacją dzięki wysokiej jakości dźwięku. Apple nie zdobyło takiej reputacji i choć AirPody wyróżniają się jako najlepsze słuchawki w historii firmy, nadal nie dorównują głębokości i przejrzystości SoundSport Free.

SoundSport Free zapewnia pełny zakres dźwięku, co jest niezwykłe w przypadku pary prawdziwie bezprzewodowych wkładek dousznych, które zostały wprowadzone na rynek pod koniec 2017 roku. Są one doskonałe dla słuchaczy, którzy chcą podkreślić basy przy nieco większej głośności, a także dobrze zbalansowane średnie i wysokie tony. Oddzielenie instrumentu jest innym obszarem, gdzie wkładki douszne excel, pozwalając złapać unikatowe dźwięki na nagranie, które poszłoby niespotykane na większości innych wkładki douszne / słuchawki.

W przypadku AirPodów sygnatura dźwiękowa nie jest tak ciepła, jak chcieliby tego miłośnicy basu, ale niskie i średnie tony są melodyjne, co sprawia, że większość utworów jest żywą obecnością. Wokale są również czyste i przyjemne podczas słuchania podcastów i filmów. Wysokie tony czują się zagłębione, przez co utwory orkiestrowe są bardziej suche. Poza tym, osoby z wymagającym uchem mogą zauważyć trzaski dochodzące z wkładek usznych podczas słuchania muzyki strumieniowej.

Zwycięzca: Bose SoundSport Free

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.