Lata doświadczeń w biznesie

Jak znaleźć skradziony lub zgubiony telefon z systemem Android

Jak znaleźć skradziony lub zgubiony telefon z systemem Android


Utrata telefonu jest stresującym doświadczeniem. Weź głęboki oddech i skorzystaj z wbudowanych narzędzi Androida, aby odnaleźć swój telefon.

To się dzieje w mgnieniu oka. Położysz telefon na ladzie przy kasie lub poczujesz lekkie uderzenie podczas wysiadania z metra, tylko po to, by później zdać sobie sprawę, że telefonu już nie ma. Niezależnie od tego, jak go zgubisz, czy to kradzież, czy zwykła pomyłka, utrata telefonu jest stresującym doświadczeniem.

Nie tylko odcina on twój dostęp do reszty świata, ale także twój telefon jest najbardziej osobistym urządzeniem, jakie posiadasz. A zastąpienie go jest kosztowną uciążliwością.

W razie zaginięcia telefonu, nie panikuj! W każdym telefonie z systemem Android są wbudowane narzędzia, które umożliwiają łatwe zablokowanie i odnalezienie zaginionego telefonu. Ale najpierw trzeba będzie podjąć kilka kroków, aby ustawić się na sukces, jeśli i kiedy Twój telefon zaginie - nawet jeśli tylko zostawiłeś go w domu.

Tworzenie bezpiecznego ekranu blokady

Zrób sobie przysługę i włącz uwierzytelnianie za pomocą kodu paskowego i odcisków palców. Zrób sobie jeszcze jedną przysługę i nie używaj rozpoznawania twarzy na swoim urządzeniu z systemem Android. 

Na większości urządzeń z systemem Android, technologia wykorzystywana do rozpoznawania twarzy może być łatwo oszukać coś tak prostego, jak zdjęcie twojej twarzy. Wyjątkami są tutaj Google Pixel 4 i Pixel 4 XL, które korzystają z bardziej niezawodnego systemu, podobnego do Apple Face ID.

Następnie utwórz swój kod dostępu i skonfiguruj uwierzytelnianie odcisków palców w aplikacji Ustawienia w sekcji Bezpieczeństwo. Zdaję sobie sprawę, że skanowanie odcisków palców lub wprowadzenie kodu PIN za każdym razem, gdy chcesz korzystać z telefonu może być niewygodne, ale pomysł, że ktoś ma dostęp do swoich zdjęć, aplikacji bankowych, poczty elektronicznej i reszta swoich danych osobowych jest wręcz przerażające.

Dodatkowy krok w celu odblokowania telefonu jest wart zachodu, jeśli weźmie się pod uwagę potencjalny wpływ wystawienia swoich danych osobowych na kontakt z obcym człowiekiem.   

Czytaj dalej: Jeśli zgubisz swojego iPhone'a, natychmiast zrób te 3 rzeczy

Google's Find My Device

Za każdym razem, gdy logujesz się na urządzenie z systemem Android z kontem Google, funkcja Znajdź moje urządzenie jest już włączona. Funkcja Znajdź moje urządzenie jest tym, czego będziesz używać, jeśli Twój telefon kiedykolwiek zgubi się, aby go śledzić, zdalnie zablokować i zdalnie usunąć. 

Możesz sprawdzić, czy funkcja Znajdź moje urządzenie jest włączona, otwierając aplikację Ustawienia i przechodząc do pozycji Zabezpieczenia i lokalizacja > Znajdź moje urządzenie. Alternatywnie, jeśli Twoje urządzenie nie ma opcji Zabezpieczenia i lokalizacja, przejdź do Google > Zabezpieczenia > Znajdź moje urządzenie.

Znajdź moje urządzenie powinno być włączone. Jeśli nie, przesuń przełącznik do pozycji On.

Samsung's Find My Mobile

Jeśli masz telefon Samsung, to oprócz usługi Google Find My Device możesz - i powinieneś - skonfigurować usługę Samsung Find My Mobile. Daje ona nie tylko usługę tworzenia kopii zapasowych, której można użyć do odnalezienia zagubionego telefonu, ale także narzędzia, których nie ma usługa Find My Device.

Dzięki usłudze Samsung możesz robić takie rzeczy, jak wymuszanie zdalnych kopii zapasowych lub sprawdzanie, czy ktoś wymienił Twoją kartę SIM. Aby korzystać z usługi Find My Mobile, musisz mieć konto w serwisie Samsung.

W telefonie Samsung otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do sekcji Biometria i zabezpieczenia > Znajdź mój telefon. Jeśli podczas wstępnej konfiguracji urządzenia zalogowałeś się na swoje konto Samsung, funkcja Find My Mobile powinna być już włączona. Jeśli tak nie jest, wystarczy kilka sekund, aby zalogować się i włączyć funkcję Find My Mobile.

Zobacz także: Zgubiłeś telefon? Zobacz jak go namierzyć i  odnaleźć!

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.