Lata doświadczeń w biznesie

Huawei P40 Pro recenzja

Huawei P40 Pro recenzja

Huawei P40 Pro jest tym, co dzieje się, gdy firma jest zmuszona walczyć w obliczu ogromnych przeszkód. Ubiegłoroczny Huawei 30 Pro był doskonałym telefonem z aparatem fotograficznym, który pojawił się zanim Huawei został skutecznie pozbawiony możliwości korzystania z aplikacji Google w swoich telefonach. Zakaz ten uderzył w Huawei Mate 30 Pro szczególnie mocno, ponieważ zeszłej jesieni premiera spadła płasko.

Seria P40 - a w szczególności P40 Pro - miała więcej czasu na dostosowanie się do życia bez sklepu Google Play Store, a Huawei miał okazję udoskonalić zeszłoroczne funkcje. W rezultacie po raz kolejny powstał telefon, który może zmiażdżyć konkurencję, jeśli chodzi o fotografię, ale spowoduje bóle głowy w dziale oprogramowania.

Nasza praktyczna recenzja Huawei P40 Pro pokazuje, że Huawei zamknął lukę z Samsung Galaxy S20 Plus i iPhone 11 Pro. Jeśli chcesz najlepszy sprzęt za wszelką cenę, będziesz chciał P40 Pro. Ale jeśli cenisz sobie wygodę, należy nadal szukać gdzie indziej.

Huawei P40 Pro: Cena i data wydania

Huawei P40 Pro, z pojedynczym 8GB RAM/256GB wersja pamięci masowej będzie kosztować 999 euro ($1,095/Ł912 konwersji), i będzie dostępny do zakupu od 7 kwietnia. Będzie on dostępny w Wielkiej Brytanii w tym samym czasie, co 799 euro P40 (875/£730), a następnie zostanie dołączony w czerwcu do 1.399 euro (1.533/£1.279) P40 Pro Plus. Jedno jest pewne, że Huawei P40 Pro nie przyjedzie do USA.

Ponieważ rząd USA uważa, że Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, firma nie może handlować z firmami amerykańskimi, co oznacza, że nie znajdziemy telefonów z serii P40 w żadnym sklepie operatorów komórkowych ani osobiście, ani online. Od kupujących w Europie oczekuje się, że będą mieli dostęp do telefonów serii P40 jak zwykle poprzez sklepy z elektroniką i operatorów komórkowych.

Prawdopodobnie będą istniały sposoby na zaimportowanie aparatu Huawei P40 Pro. Zazwyczaj wiąże się to z zakupem chińskiej lub latynoamerykańskiej słuchawki Huawei z internetowej strony aukcyjnej lub importem ze sklepu telefonicznego. Może to być kosztowne i może prowadzić do problemów z kompatybilnością sygnału komórkowego, jeśli nie sprawdzisz, które pasma częstotliwości są obsługiwane przez konkretną wersję, którą kupujesz.

Huawei P40 Pro: Projekt i kolory

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, gdy włączysz P40 Pro, jest zmiana stylu nacięcia na wyświetlaczu telefonu. Wycięcie w kształcie kropli wody zniknęło, a teraz mamy podwójne wycięcie w kształcie pigułki w lewym górnym rogu. To zajmuje spory kawałek ekranu, ale tak samo jak iPhone 11 Pro nacięcie i ludzie głównie tolerować.

Początkowo wygląda dziwnie mieć taki duży dziurkacz unoszący się z dala od krawędzi P40 Pro, ale wycięcie nie przeszkadza w normalnej działalności telefonu i znika w czarnym pasku bocznym, jeśli obrócisz swój telefon na bok, aby obejrzeć wideo lub zagrać w grę.

W przeciwieństwie do Samsunga, który zrezygnował z wyświetlania zakrzywionych krawędzi na rzecz płaskiego panelu w serii S20, Huawei podwoił się na krzywych dla serii P40. Ekran posiada "overflow display", który zakrzywia się zarówno na górze i na dole, jak i na bokach, nadając urządzeniu P40 prawie pełny wygląd ekranu.

Nie jest to do końca pełny ekran, ponieważ na górze i na dole widoczne są jeszcze małe ramki, a wszystkie cztery narożniki mają znaczące ramki, dzięki czemu wyświetlacz wygląda jakby był schowany na stronie czarnego albumu fotograficznego. Krzywe nie są również tak ekstremalne, jak w przypadku Mate 30 Pro, ale nadal mają atrakcyjny kształt.

Z tyłu P40 Pro znajduje się duża czarna bryła w lewym górnym rogu. Wygląda dość brzydko, ale kamera wygląda przynajmniej tak, jakby miała znaczenie biznesowe, zwłaszcza dzięki dumnie prezentowanej marce Leica - firmie produkującej obiektywy, która po raz kolejny pomaga Huawei w doborze sprzętu do aparatu.

Uderzenie pojawia się z tyłu telefonu pod gładkim, ale ostrym kątem, co Huawei określa jako "wulkan", ale sprawia, że P40 Pro chwieje się trochę, gdy jest umieszczony na plecach, co jest częstym problemem w przypadku telefonów z aparatem fotograficznym, ale. Reszta pleców jest gładka, poza logo Huawei na dole po lewej stronie.

Objeżdżając krawędzie P40 Pro, na górze znajduje się mikrofon i czujnik podczerwieni, po prawej stronie znajduje się dźwignia głośności i przycisk zasilania, na dole - kratka głośnika zewnętrznego, port USB-C i kieszeń na kartę SIM (niestety ponownie nie ma gniazda słuchawkowego), a na dole - całkowicie pusta lewa strona.

Dla opcji kolorystycznych Huawei P40, Huawei oferuje Pearl White, czarny lub DeepSea Blue (kolor mojej recenzji słuchawki) dla normalnego wykończenia połysku. Istnieją również Silver Frost i Blush Gold jako wykończenia matowe, ale niestety czarne lub białe ceramiczne grzbiety są zarezerwowane tylko dla P40 Pro Plus. To cała masa kolorów i myślę, że wszystkie wyglądają świetnie, chociaż nie ma super jasnej opcji dla osób, które chcą się pochwalić swoim P40 Pro.

Huawei P40 Pro: Wyświetlacz

P40 Pro dzieli swój wyświetlacz z P40 Pro Plus: 6,58-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2340 x 1200 i domyślnej częstotliwości odświeżania 90Hz. Jak już wspomnieliśmy, wyświetlacz ma lekką krzywiznę na wszystkich czterech krawędziach, ale o ile wystarczy ukryć niektóre ramki, o tyle nie wystarczy, by trudno było znaleźć krawędź, gdy korzystasz z trybu nawigacyjnego Android 10.

Osobiście uważam, że jest to wielki kompromis pomiędzy wyglądem, wrażeniami z oglądania a ergonomią i pokazuje, że pomimo tego, że niektóre firmy odchodzą od zakrzywionych ekranów, nadal istnieje dobry powód, aby mieć je w telefonach.

Huawei P40 Pro ma częstotliwość odświeżania 90Hz, która może być zmniejszona do 60Hz, a rozdzielczość może być automatycznie przełączana lub ustawiona na 1760 x 800, obie wspaniałe opcje, które mogą pomóc zaoszczędzić energię baterii. Wyświetlacze 120 Hz w modelach Samsung Galaxy S20 są oczywiście bardziej płynne, ale na podstawie naszych testów można znacznie zmniejszyć zużycie baterii.

Huawei P40 Pro: Aparaty fotograficzne

Ułożony w prostokątnym zderzaku w lewym górnym rogu Huawei P40 Pro posiada cztery tylne czujniki - główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 50MP ze specjalnym czujnikiem RYYYB Huawei, 5-krotny teleobiektyw optyczny 12MP (maksymalnie 50x), ultraszeroki aparat 40MP i czujnik czasu lotu, które wzbogacają pozostałe trzy aparaty o precyzyjne efekty fotograficzne.

Porównałem P40 Pro do mojego obecnego telefonu, iPhone 11 Pro. W zbliżeniu żonkila przy użyciu głównych kamer dwóch telefonów. Widzimy, że P40 Pro zachowuje jedną z klasycznych cech fotografii Huawei - tendencję do rejestrowania obrazów o niższej temperaturze barwowej niż jej konkurencja. To pomaga zielone tło wyglądają znacznie bardziej bujne na zdjęciu P40 Pro, ale jaskrawo żółty kwiat oznacza, że tracisz część szczegółów na płatkach, że iPhone 11 Pro udaje się odebrać.

To średnie ujęcie Holly the beagle jest podobne. Chłodniejsze kolory nie przechwytują czerwono-brązowe futro Holly w najlepszym wydaniu, podczas gdy iPhone 11 Pro robi lepszą robotę pokazując różne odcienie obecne w jej płaszczu. iPhone również nie przesadnie reaguje na światło wpadające z okna w lewym górnym rogu, podczas gdy powoduje przebarwienia sofy w obrazie P40 Pro.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.