Lata doświadczeń w biznesie

IPhone 12 opóźniony? Partnerzy Apple zaprzeczają raportom

IPhone 12 opóźniony? Partnerzy Apple zaprzeczają raportom

Powiedzieć, że data premiery iPhone'a 12 jest ruchomym celem byłoby ogromne niedopowiedzenie. Ostatni raport powiedział, że pandemia coronavirus może popchnąć uruchomienie do 2021 w najgorszym przypadku, ale teraz może być kilka dobrych wieści.

Według nowego raportu Bloomberga, "następne iPhone z 5G możliwości bezprzewodowe pozostają na czas, aby uruchomić na jesieni". To dlatego, że masowa produkcja nie jest planowana aż do lata, przynajmniej według ludzi "zaznajomionych ze sprawą".

Należy pamiętać, że raport mówi o jesieni, a nie o wrześniu. W zeszłym roku iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max wszystko poszło na sprzedaż 20 września. Ale istnieje precedens dla późnej jesieni premiery, iPhone X miał datę premiery listopada 2017.

Najnowszy raport Bloomberga skupia się na Hon Hai Precision Industry, znanym również jako Foxconn. Firma twierdzi, że rozwiązała problem niedoboru siły roboczej związany z wybuchem epidemii COVID-19, a teraz wraca do "normalnych, sezonowych mocy produkcyjnych".

W ostatni piątek, Digitimes poinformował, że "dostawcy PCB powiedzieć, że nie otrzymali żadnego powiadomienia od klienta o opóźnieniu produkcji dla 5G iPhone. Jednakże, ten sam raport powiedział, że "niepewność popytu prowadzi do trudności w rekrutacji pracowników".

Te ostatnie raporty są sprzeczne z tym, co słyszeliśmy w zeszłym tygodniu - że iPhone 12 może być opóźniony o miesiące w raporcie Nikkei Asian Review. A źródło cytowane "znacznie niższy apetyt konsumentów na modernizację swoich telefonów".

Innymi słowy, Apple potrzebuje iPhone 12 - jego pierwszy 5G iPhone - aby być hitem, i może zdecydować się na opóźnienie wydania, nawet jeśli ma wystarczająco dużo urządzeń wyprodukowanych do uruchomienia na jesieni.

Samsung widział już 60% mniej sprzedaży dla Samsung Galaxy serii S20 w porównaniu do Galaxy S10 w zeszłym roku, a w lutym Apple obniżyło własne kwartalne wytyczne oparte na pandemii wirusa coronavirus. I to było przed chorobą rozprzestrzeniać się jeszcze szybciej na całym świecie. W końcu policzono prawie 700 000 przypadków COVID-19 i 33 106 zgonów, w tym ponad 122 000 przypadków w Stanach Zjednoczonych.

Najnowszy raport Bloomberga ostrzega również, że chociaż iPhone 12 wydaje się być na dobrej drodze, wszelkie zakłócenia sieci partnerów Apple może opóźnić przyszłych urządzeń. Urządzenia te prawdopodobnie obejmują nowy Apple TV, Apple Watch 6, nowy iPad i nowy 13-calowy MacBook Pro.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje. 

Warto zobaczyć