Lata doświadczeń w biznesie

Radio internetowe - jak słuchać bez komputera?

Radio internetowe - jak słuchać bez komputera?

Nie masz ochoty na słuchanie znanych stacji radiowych lub szukasz muzycznych inspiracji? Możesz korzystać z radia internetowego na komputerze lub urządzeniu mobilnym, ale nie tylko. Dowiedz się, jak odbierać radio internetowe za pomocą odbiornika radiowego Wi-Fi. Więcej na: https://spokeo.pl/

Co to jest radio internetowe?

Urządzenia, które wyglądają jak tradycyjne odbiorniki radiowe, nie mają anteny i nie mogą odbierać stacji radiowych FM na wybranej przez Ciebie częstotliwości. Odbiorniki radia internetowego wyglądają tak samo jak tradycyjne radia. Łączą się z Internetem za pomocą WiFi, LAN lub Bluetooth. Niektóre urządzenia zawierają moduł WiFi, który łączy się z routerem lub modemem. Urządzenia te pozwalają na słuchanie radia internetowego z dowolnego miejsca na świecie, w tym z Irlandii, Grecji i hawajskiej muzyki relaksacyjnej.

Strumieniowe odtwarzanie stacji radiowych

Radio internetowe działa tylko wtedy, gdy masz połączenie z Internetem. W zależności od producenta odbiornika, urządzenie łączy się z popularnymi stacjami radia strumieniowego na całym świecie. Wysokiej jakości odbiór możliwy jest dzięki strumieniowemu przesyłaniu pobranych i odebranych plików MP3 lub WMA. Ta metoda jest doskonała do słuchania ulubionych stacji radiowych bez przerw reklamowych.

Możesz słuchać stacji radiowych bez ponoszenia dodatkowych opłat, wybierając gatunek muzyczny, język i kraj. Zobacz więcej: Radio online
Jeśli wolisz słuchać radia w tradycyjny sposób, możesz kupić internetowy odbiornik radiowy z tunerem FM, który umożliwia odbiór sygnałów radiowych UKF.

radio

Jaki odbiornik radia internetowego wybrać?

Przy wyborze internetowego odbiornika radiowego należy wziąć pod uwagę kilka cech.

Postaw na model, który posiada moduł WiFi
Dzięki temu możesz bezprzewodowo odbierać radio w całym domu, a nie tylko przy routerze.

2) Upewnij się, że odbiornik posiada czytnik kart SD lub port USB.
Pozwoli Ci to na odtwarzanie plików muzycznych bezpośrednio z nośników danych, takich jak pendrivy czy karty pamięci.

3. Kup odbiornik radia internetowego, który ma wbudowane głośniki
Pozwoli Ci to na podłączenie odbiorników bez wbudowanych głośników do systemu HiFi lub kina domowego, co może ograniczyć ich funkcjonalność.

4. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie radio internetowe ma wbudowane baterie
To praktyczne rozwiązanie pozwala na korzystanie z radia internetowego w domu lub mieszkaniu. Wbudowany akumulator pozwala także na słuchanie muzyki bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej. Radio możesz nawet wykorzystać do zorganizowania muzycznego grilla lub pikniku w ogrodzie!

Więcej na: https://spokeo.pl/radio

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.