Lata doświadczeń w biznesie

Dobre klucze pneumatyczne? Wypróbuj CHICAGO PNEUMATIC

Dobre klucze pneumatyczne? Wypróbuj CHICAGO PNEUMATIC

W każdym warsztacie znajdziemy niewielki kompresor olejowy, który znajduje wiele zastosowań – pompowania kół, rozpylania farby czy napędzania innych narzędzi, takich jak szlifierki, piaskarki czy klucze pneumatyczne. Sam klucz jest z kolei potrzebny do wykonywania prac przy samochodzie, w tym do zdejmowania kół. Czym należy się kierować, wybierając klucze pneumatyczne?

Komu przyda się klucz pneumatyczny?

Klucze pneumatyczne są obowiązkowym wyposażeniem warsztatów samochodowych, studiów autodetailingowych oraz zakładów wulkanizacyjnych. Profesjonalne punkty usługowe nie są jednak jedynymi miejscami, w których przydadzą się takie narzędzia. Klucz pneumatyczny warto zakupić nawet do użytku w domowym garażu, jeśli tylko prowadzi się samodzielnie jakieś prace przy samochodzie, takie jak zdejmowanie kół czy wymiana opon albo klocków hamulcowych.Porządny klucz pneumatyczny pomoże szybko i sprawnie odkręcić komplet śrub – znacznie sprawniej niż przy użyciu ręcznego klucza. Jego duży moment obrotowy zaprocentuje także przy wielu innych pracach domowych, przy których możliwości zwykłej wkrętarki okażą się nie wystarczające. Słowem – klucz pneumatyczny przyda się każdemu majsterkowiczowi! Produkty marki Chicago Pneumatic znajdziemy na https://sklep-warsztat.pl/dostawcy-cp/ >>

Co wyróżnia firmę CHICAGO PNEUMATIC?

CHICAGO PNEUMATIC to amerykańska firma o ponad 100-letniej tradycji – pierwotnie pionier, a później wiodący producent rozmaitych narzędzi pneumatycznych. Za sukces przedsiębiorstwa odpowiada J.W. Duntley, założyciel marki i mistrz w odlewni w Milwaukee, który razem z Charlesem Schwabem rozpoczął masową produkcję narzędzi i wypełnił rażącą lukę na rynku. Z czasem w ofercie firmy znalazły się całe kompletne systemy zasilane powietrzem.

Początkowo CHICAGO PNEUMATIC działało tylko na terenie USA; ich narzędzi używano m.in. do budowy Statuy Wolności czy słynnego mostu Golden Gate. W czasach II wojny światowej marka produkowała narzędzia konieczne do produkcji uzbrojenia, zaś po wojnie rozsławił ją kultowy plakat Rosie the Riveter z kobietą, która je lunch z młotem rivet-buster na kolanach. Lata 60. i 70. to dalszy rozwój firmy, w tym podpisanie kontraktu z NASA. Nic dziwnego, że hasło przyświecające firmie brzmi: „CHICAGO PNEUMATIC – budujemy narzędzia, które budują Amerykę”.Obecnie marka jest częścią grupy ATLAS COPCO i oferuje szeroki wybór narzędzi dla przemysłu, budownictwa oraz górnictwa – w tym młoty pneumatyczne (4-40 kg), młoty hydrauliczne (92-360 kg), buławy wibracyjne, wiertarki pneumatyczne, ubijaki formierskie, czyszczarki, generatory, sprężarki powietrza i wiele innych.

CHICAGO PNEUMATIC CP7748: najpotężniejszy klucz pneumatyczny w ofercieTen pneumatyczny klucz udarowy 1/2'' posiada niezwykle wyśrubowane parametry – max. moment obrotowy 1250 Nm na odkręcaniu oraz prędkość 8200 obrotów na minutę. 3 ustawienia mocy zapewniają perfekcyjną kontrolę, termoplastikowa guma w obudowie – niezwykłą przyczepność i wygodę, a sprzęgło z wytrzymałej stali aluminiowej – doskonałą wytrzymałość. W pakiecie: obrotowy wlot powietrza, mechanizmu udarowy „podwójny młotek”, możliwość płynnej regulacji obrotów oraz ergonomiczny uchwyt z materiałów kompozytowych. Cicha praca, uniwersalny, trwały mechanizm i szerokie zastosowanie (zmiana opon w lekkim pojeździe, MRO, typowe prace serwisowe) – czego chcieć więcej!

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.