Lata doświadczeń w biznesie

Recenzja Moto G7

Recenzja Moto G7

Nazwa Moto G stała się synonimem jakości w budżecie. Raz po raz Motorola ma ten sam punkt cenowy przy stosunkowo wysokich spekulacjach w porównaniu z konkurencją w tej samej cenie.

Tym razem firma wykorzystała wiele z tego, co sprawiło, że Moto G6 stał się solidną słuchawką i delikatnie uszlachetniła ją w jeszcze bardziej luksusowy produkt feel.

Bardzo spodobał nam się Moto G6, kiedy pojawił się w 2018 roku - TechRadar dał mu 4,5 gwiazdkową recenzję - nie ma więc zbyt wielu rzeczy, które trzeba by było poprawić w tej nowej słuchawce, ale to też nie jest taki wielki problem. 

Choć może nie chcesz od razu aktualizować swojego Moto G6 do tego telefonu, G7 nadal wyróżnia się jako jeden z najlepszych telefonów budżetowych na rynku.

Moto G7 też nie jest sam - uruchomiono go wraz z trzema innymi telefonami, które są warte uwagi. Najtańszy jest Moto G7 Play, a najlepszy czas pracy na baterii pochodzi z Moto G7 Power.

Do tego dochodzi jeszcze Moto G7 Plus, który jest wyposażony w ulepszoną kamerę i ma lepszą wydajność niż standardowy Moto G7.

Poznaj resztę rodziny: Moto G7 Plus | Moto G7 Power | Moto G7 Play

Cena i data wydania Moto G7

  • Kosztuje 239 funtów w Wielkiej Brytanii, 299 dolarów w USA i 399 dolarów w Australii.
  • Dostępne od 1 marca w Zjednoczonym Królestwie i od kwietnia 2019 r. w Australii.
  • Ci w USA będą musieli poczekać trochę dłużej.

Od 1 marca 2019 roku możesz kupić Moto G7 w Wielkiej Brytanii, gdzie jest on dostępny wyłącznie dla Amazon, jeśli chcesz go kupić bez karty SIM. 

Cena Moto G7 jest ustalona na $299 / £239. To więcej niż cena wywoławcza G6 z 2018 roku, ale jest to o wiele bardziej sprawiedliwe, gdy zdajesz sobie sprawę, że ta słuchawka ma dwa razy więcej pamięci niż ostatnie pokolenie.

Od czasu uruchomienia cena urządzenia spadła, ale nie o wiele, jednak gdy przewidywane uruchomienie Moto G8 może się zmienić.

W USA ma kosztować 299 dolarów, czyli o 50 dolarów więcej niż telefon z zeszłego roku. Ponownie, to przychodzi z większą ilością miejsca do przechowywania, więc to prawdopodobnie duża część tego, ale to nadal jest dość wzrost cen, nawet jeśli wziąć pod uwagę, że.

Sprzedawcy detaliczni w Stanach Zjednoczonych to m.in. Walmart, Best Buy i B&H Photo, a także niedrogie linie lotnicze Google Fi, Republic Wireless i Ting. Odblokowany, będzie współpracował z AT&T, Verizon, Sprint i T-Mobile.

Australijczycy mogli znaleźć słuchawkę na półkach w kwietniu 2019 roku z ceną 399 AU$.

Projektowanie i wyświetlanie

  • Wyposażony w 6,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+
  • To współczynnik proporcji 19:9, który sprawia, że jest dłuższy niż inne telefony.
  • Szklany przód i tył z metalowymi krawędziami

Jeśli widziałeś G6 we własnej osobie, będziesz znał wiele języków projektowania tutaj, w Moto G7. Jest to podobny styl, ale z pewnymi dziko różniącymi się wymiarami i kilkoma zmianami, o których powinieneś wiedzieć.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że czuje się to jak bardziej premium telefon, niż można się spodziewać w tej cenie. Wczesne telefony Moto G zostały zbudowane z materiałów, które czuły się tanie, ale firma używa teraz okularów po obu stronach telefonu z metalowym korpusem, który czuje się bardziej zaawansowany niż jest w rzeczywistości.

Nie znaczy to, że projekt jest doskonały - stuknięcie w tył słuchawki pokaże, że nie jest to materiał najwyższej klasy. Tylna część Moto G7 jest zakrzywiona z obu stron, dzięki czemu wygodnie leży w dłoni.

Stwierdziliśmy, że projekt może być szczególnie śliski, gdy na niektórych powierzchniach, więc należy pamiętać, że może to delikatnie zsunąć się z ramienia sofy.

Z tyłu jest kamera, która wystaje z słuchawki kilka milimetrów. To nie jest wystarczająco dramatyczne, aby stać się uciążliwe, gdy telefon jest w kieszeni, choć.

Poniżej znajduje się skaner odcisków palców, który jest łatwo dostępny. Poprzednie telefony Moto G miały skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem, ale tak nie było w przypadku tej generacji.

Gdy trzymasz Moto G7, skaner linii papilarnych jest łatwy w użyciu, ale może być irytujący, gdy telefon leży na biurku lub w miejscu, gdzie nie masz szybkiego dostępu do skanera.

Prawa krawędź telefonu posiada dźwignię głośności i przycisk zasilania w łatwo dostępnym miejscu. Oba czują się na tyle dotykowo, że łatwo je znaleźć i używać, a lewa strona słuchawki jest niedźwiedzia, dając palce wygodne miejsce do lądowania, jeśli jesteś prawą ręką, pamiętaj.

Górna krawędź telefonu ma gniazdo na kartę SIM, więc jest mało prawdopodobne, aby korzystać z tej krawędzi dużo, ale jest dużo techniki ukrywają się w dolnej krawędzi telefonu. Po lewej stronie znajduje się pojedynczy głośnik telefonu obok portu USB-C do ładowania i przesyłania danych.

Następnie po prawej stronie znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. To utkwiło w pamięci kolejnej generacji słuchawek Moto G i prawdopodobnie będzie to coś, o czym ludzie będą zachwyceni, ponieważ Motorola wcześniej straciła technologię ze swojej flagowej serii Moto Z.

Telefon nie jest wodoodporny, ale jest odporny na zachlapania, co powinno oznaczać, że można go używać podczas deszczu bez obaw o uszkodzenie urządzenia.

Wiele z tego jest takich samych jak w G6, ale duże zmiany przychodzą, gdy wracasz do przodu telefonu i nowego wyświetlacza.

Ekran w Moto G7 jest nowym formatem obrazu. Ma on proporcje 19:9, co oznacza, że wygląda na bardziej rozciągnięty i wyższy niż inne słuchawki, których używałeś w przeszłości.

Jest to 6,2-calowy wyświetlacz o imponującym 81% stosunku ekranu do ciała. Nie jest to najlepsze, co kiedykolwiek widzieliśmy w telefonie, ale biorąc pod uwagę cenę Moto G7, to imponujący wygląd. Aby to osiągnąć, a mimo to utrzymać kamerę skierowaną do przodu, firma przyjęła nacięcie.

Motorola zdecydowała się na nacięcie łzawiące w Moto G7, co oznacza, że jest ono znacznie mniejsze i daje jeszcze więcej ekranu niż oferowałoby szersze nacięcie. Dzięki temu pasek powiadomień może usiąść wokół nacięcia, dzięki czemu możesz zobaczyć wszystkie swoje statystyki wzdłuż górnej linii.

Sam wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD+ przy 1080 x 2270 pikseli. To 405 pikseli na cal, czyli w rzeczywistości mniej niż 424 ppi w Moto G6. Nie jest to jednak zauważalne w codziennym użytkowaniu i okazało się, że wyświetlacz jest jasny i wyraźny.

Przejrzystość na tym wyświetlaczu była wystarczająco dobra dla większości. Czasami trudno jest używać jednej ręki, jeśli masz mniejsze dłonie, ponieważ wyświetlacz jest tak wysoki, ale naprawdę podoba nam się to, jak telefon wygląda w dłoni.

Uważamy, że warto, aby w handlu osiągnąć ten dodatkowy fragment ekranu, dotrzeć do górnego paska.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.