Lata doświadczeń w biznesie

Rezencja Apple iPhone XS

Rezencja Apple iPhone XS

Jest zbyt wiele iPhone'ów. A może jest tylko jeden nowy iPhone, w kilku różnych smakach.

iPhone XS i XS Max, a także iPhone XR, to trzy nowe iPhone'y Apple 2018. Ale patrząc wstecz na nich teraz, w grudniu, mają o wiele więcej wspólnego, niż można by pomyśleć. Te same nowe procesory, te same zmodernizowane czujniki kamery i te same procesory sygnału obrazu. Wiedz, że XS nie jest już punktem wyjścia dla każdego iPhone'a X shopper: jest to tylko nieco bardziej zaawansowany model.

iPhone X był wyjątkowym projektem w 2017 roku. W tym roku, trio modeli iPhone X reprezentuje spektrum od 749 dolarów do prawie 1500 dolarów, jeśli zdecydujesz się zapłacić za wszystkie pamięci masowej. Kiedy pierwszy raz przeglądałem XS, uważałem, że to skromny upgrade nad X, i czekać na XR (który został wydany ponad miesiąc później). To uczucie jest prawdziwe teraz, kiedy recenzowałem XR.

iPhone XR to "niedrogi" model X firmy Apple i najlepszy iPhone, jaki można teraz kupić. Zaczynając od 749 dolarów, ma Face ID i przedni aparat z funkcją głębokiego wykrywania, a nie przycisk domowy, tak jak reszta gangu iPhone'a X. Na górze ekranu znajduje się również nacięcie. Jest szybszy i ma lepszą żywotność baterii niż iPhone X z 2017 roku, ale ma tylko jeden tylny aparat fotograficzny (wyposażony we własny, wspomagany programowo tryb portretowy, który symuluje głębię ostrości efektów bokeh), oraz niższy ekran LCD zamiast OLED. Ale dla zdecydowanej większości ludzi, są one dalekie od dealerów. W rzeczywistości, jest to pierwszy wybór, którego należy dokonać przy zakupie nowego iPhone'a.

Więc, co z tego wynika w przypadku XS i XS Max? Luksusowe aktualizacje. Wszystko, co oferuje XS wciąż się wyróżnia, jeśli spojrzeć na to wystarczająco mocno.

  • Dodany tylny aparat fotograficzny z 2-krotnym zoomem naprawdę pomaga lepiej kadrować ujęcia i może tworzyć bardziej wszechstronne zdjęcia w trybie portretowym.
  • Wyświetlacz OLED jest bardziej żywy, ma wyższą rozdzielczość i dużo lepszy poziom czerni, ale nie zawsze będzie to coś, co przeciętne oko dostrzeże.
  • XS ma bardziej wytrzymałą konstrukcję: Tylna szyba nie pęka tak łatwo, a korpus ze stali nierdzewnej nie pęka tak łatwo jak aluminium XR.
  • XS ma nieco szybszą łączność komórkową z gigabitowym LTE i ulepszonymi antenami Wi-Fi 4x4 MIMO w porównaniu z XR.
  • Wyświetlacz XS ma mniejsze ramki niż XR - ale ekran też jest mniejszy.

Czy któreś z nich ma dla Ciebie znaczenie? Pro użytkownicy i każdy, kto używa swojego telefonu jako aparatu do swojej pracy, powinien wybrać XS, dla jego dodatkowych zalet aparatu i doskonały wyświetlacz. Jednak każdy inny powinien po prostu dostać XR zamiast.

Tak, to takie proste. Apple być może zalał strefę z mnóstwem iPhone'ów, ale jeśli pomyślisz o tym "ile telefonu trzeba zapłacić za", XR jest wyraźnym wyborem narzędzia, a XS to fantazyjny upgrade telefonu, który może, ale nie musi, przekonać się do wiosny dla.

Ta recenzja została pierwotnie opublikowana 18 września. Update, 7 Dec. 7: Dodaje ostatnie porównania baterii na koniec roku i obserwacji XR.

Ten wyświetlacz HDR OLED wygląda bardzo ładnie.

Ekran X OLED iPhone'a już wyglądał świetnie, ale XS OLED robi to nieco lepiej. Zauważyłem obok siebie ulepszenia na iPhone'ie XS w porównaniu z X podczas oglądania Blade Runner 2049 i innych filmów HDR. Nowy wyświetlacz wygląda subtelnie jaśniej i bogatszy o maksymalną jasność w stosunku do zeszłorocznego iPhone'a X, który już wyglądał uroczo. To świetny wyświetlacz, lepszy od iPhone'a XR o niższej rozdzielczości i niższym kontraście. Jednak w normalnym codziennym użytkowaniu, czasami trudno powiedzieć OLED z LCD do zwykłego oka. Wyświetlacz XR's jest w porządku. Entuzjaści idealnych wyświetlaczy lub profesjonaliści potrzebujący najwyższej klasy szczegółów mogą chcieć XS lub XS Max.

Zaleta jednej kamery iPhone XS: podwójna tylna kamera

Teleobiektywy na XS i XS Max mają 2x zoom optyczny i pracować w trybie teleportażu, tak jak iPhone 7 Plus i 8 Plus aparatów. Ten dodatkowy zoom może być pomocny i zapewnia mi doskonałe ujęcia zbliżeń przy wielu okazjach. Nie jest to również całkowicie konieczne, ale jeśli chcesz robić najlepsze zdjęcia bez względu na cenę lub używać telefonu jako profesjonalnego narzędzia do robienia zdjęć, to warto się zastanowić nad jego modernizacją.

iPhone XR robi również zdjęcia portretowe, ale w trybie szerokokątnym z wykorzystaniem przetwarzania obrazu, które symuluje efekt głębi. Działa on tylko na ludziach (SI dosłownie nie rozpoznaje niczego innego, co aktywowałoby ten tryb), a Ty musisz zbliżyć się do fotografowanych obiektów. Ale to na tyle dobrze, że staje się to o jeden powód mniej, by pragnąć XS.

Inteligentny HDR: W tym roku najważniejsze ulepszenie kamery iPhone'a (jest to również w przypadku aparatu XR)

Jeśli porównać specyfikacje kamery dla 2017 iPhone X i nowy iPhone XS, można by pomyśleć, że prawie nic się nie zmieniło: Te same podwójne kamery, te same ustawienia przysłony, te same oceny megapikseli, ten sam 2x zoom optyczny. Ale Apple wykonało mnóstwo pracy pod maską. Wszystkie iPhone'y XR, XS i XS Max mają zupełnie nowy przetwornik obrazu, który naprawdę wyraźnie poprawia jakość zdjęć. Możesz korzystać z każdego z tych telefonów i robić podobne zdjęcia progresywne.

Lepszy czujnik i nowy procesor obrazu na A12 Bionic chip połączyć, aby włączyć to, co Apple nazywa "Smart HDR". W praktyce oznacza to, że moje zdjęcia wyglądają lepiej w słabym oświetleniu i przy ekstremalnym kontraście, co sprawia, że zdjęcia są lepsze, niezależnie od tego, czy zostały zrobione na nocnej ulicy, w ciemnym barze czy w jasnym świetle słonecznym.

Jasne światła w moim salonie pokazują teraz więcej szczegółów i nie zamieniają się w wysadzone jasne plamy, jak kiedyś. Widzę więcej szczegółów wokół okien i świateł ulicznych. Znajduję też mniej rozmyć i szumów w większości ujęć. Czasami wydaje się, że to prawie za dużo światła. Kolor i jasność niektórych ujęć jest zaskakująca. Teraz jestem o wiele bardziej zadowolony z moich zdjęć.

Większy czujnik pozwala więcej światła w, według Apple, i mogę powiedzieć. Ostrość też jest szybsza. Ale należy pamiętać, że tańszy iPhone XR może zrobić to wszystko, też w dokładnie taki sam sposób.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje. 

Warto zobaczyć