Lata doświadczeń w biznesie

Jak korzystać z funkcji Space Zoom Galaxy S20 Ultra?

Jak korzystać z funkcji Space Zoom Galaxy S20 Ultra?

Dzięki funkcji Space Zoom w modelu Galaxy S20 Ultra nigdy nie byłeś w stanie zbliżyć się do obiektu swoich zdjęć - nawet gdy stałeś na dość długiej drodze.

Ulepszenia aparatu fotograficznego podkreślić wiele zmian Samsung wprowadzone do Galaxy S20 Ultra, ale niewiele z nich wyróżnia się więcej niż 48MP teleobiektywu, który jest jednym z czterech aparatów z tyłu telefonu. Możesz użyć tego teleobiektywu do 10-krotnego bezstratnego powiększenia, które uchwyci wiele szczegółów na odległość bez utraty ostrości. Nie musisz jednak ograniczać się do 10-krotnego zbliżenia - kontynuuj zbliżanie obiektu i możesz zbliżyć go nawet 100-krotnie.

(Czy zamiast tego używasz Galaxy S20 lub Galaxy S20 Plus? W takim razie obawiam się, że Space Zoom jest dla Ciebie poza zasięgiem. Telefony te są wyposażone w teleobiektyw 64MP, który obsługuje 3X bezstratny zoom. W zwykłych telefonach S20 i S20 Plus można powiększać obraz aż do 30x przy użyciu zoomu cyfrowego).

Samsung nazwał ten 100-krotny zoom Space Zoom i jest to skuteczny sposób, aby naprawdę zbliżyć się do siebie. Wystarczy mieć świadomość, że w przeciwieństwie do 10-krotnego bezstratnego zoomu, obrazy będą tym bardziej rozmyte, im bliżej będzie do testowania limitów Space Zoom. Na pewno będziesz chciał użyć statywu lub innego statywu podczas robienia zdjęcia z Space Zoom, jak tylko trzymając telefon w rękach jest mało prawdopodobne, aby uzyskać stabilne ujęcie.

Space Zoom może być przydatny do uchwycenia szczegółów, do których inne aparaty fotograficzne po prostu nie mogą się zbliżyć. Oto jak korzystać z funkcji Space Zoom w aparacie Galaxy S20 Ultra, gdy wychodzisz z domu i robisz zdjęcia telefonem.

1. 1. Uruchom aparat Galaxy S20 Ultra.

2. Korzystając z menu nad spustem migawki, ustaw tryb fotografowania na Photo i kadruj swoje zdjęcie.

3. Rozłóż kciuk i palec wskazujący na wizjerze, aby powiększyć obraz; możesz wykonać szczypiące ruchy tymi samymi palcami, gdy chcesz powiększyć obraz.

4. Wizjer w aparacie Galaxy S20 Ultra pokaże skalę powiększenia na dole ekranu, gdy robisz zdjęcia w trybie portretu. Ta sama skala pojawia się po lewej stronie.

Jeśli szczypanie jest zbyt niedbałe dla Twoich upodobań, użyj zaokrąglonych poziomów zoomu obok skali, aby uzyskać bardziej precyzyjne powiększenie. masz do wyboru zoomy 2x, 4x, 10x, 30x i 100x. Stuknięcie 1X powoduje powrót do normalnego widoku, podczas gdy opcja 0,5X powiększa obraz w celu uzyskania szerszego ujęcia. Stuknięcie przycisku 100x przeniesie Cię prosto do zoomu kosmicznego Galaxy S20 Ultra.

Nie przejmuj się utratą obiektu podczas powiększania, ponieważ ekran ma również wyskakujący widok pełnej klatki dla lepszego celowania, który pojawia się około 20 razy.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje. 

Warto zobaczyć