Lata doświadczeń w biznesie

Philips Hue białe światło z regulowaną temperaturą barwową

Philips Hue białe światło z regulowaną temperaturą barwową

Philips Hue to jedna z największych nazw w dziedzinie inteligentnego oświetlenia, a szczególnie dobrze znana jest z żarówek Color Ambiance, które pozwalają wybrać z palety 16 milionów odcieni za pomocą aplikacji na smartfony.

Jednak myśląc, że to może być zabawne, niewiele osób chce regularnie zamieniać swój dom w klub nocny, do którego przychodzi Philips White Ambiance. Żarówki te oferują czyste, białe światło, które można ustawić na różne temperatury barwowe, aby poprawić nastrój, obudzić się lub pomóc się nawinąć.

Jak wszystkie lampy Philips Hue, żarówki White Ambiance wymagają Hue Bridge'a, który można kupić osobno lub jako część zestawu startowego wraz z dwiema żarówkami. Zestaw, który wysłaliśmy do recenzji, zawierał również osobny pilot zdalnego sterowania ściemniaczem.

Potrzebujesz tylko jednego mostu do swojego domu, nawet jeśli masz różne rodzaje żarówek Hue.

Instalacja i aplikacja Hue

Proces instalacji będzie się różnił w zależności od sposobu ustawienia świateł, ale jest to bardzo proste. Po włożeniu żarówek do odpowiednich oprawek, należy je włączyć z sieci elektrycznej, aby umożliwić ich wykrycie przez system. Następnie podłącz Hue Bridge do sieci elektrycznej i routera domowego i daj mu trochę miejsca, gdy odkryje żarówki w Twoim domu.

Tymczasem pobierz aplikację Hue dostępną zarówno dla smartfonów z systemem iOS, jak i Android. Kiedy ustawialiśmy nasze żarówki, mostek odkrył je szybko i łatwo.

Po skonfigurowaniu aplikacji, poprosi Cię ona o połączenie z Hue Bridge trzymając wciśnięty duży przycisk na mostku. Kiedy Twoje żarówki zostaną odkryte, będziesz musiał przypisać je do pomieszczeń, co pozwoli Ci znacznie łatwiej kontrolować ich grupy. Po przypisaniu żarówek do pokojów, proces konfiguracji jest zakończony i możesz teraz bawić się kolorami (w tym przypadku odcieniami bieli).

Wietrzykiem jest rozpoczęcie korzystania z systemu i sterowanie światłami za pomocą aplikacji. Domyślny ekran główny pokazuje dostępne pokoje, umożliwiając sterowanie wszystkimi ich żarówkami jako grupą. Możesz stuknąć przełącznik po prawej stronie ekranu, aby włączyć je do ostatniego ustawienia, ale jeśli korzystasz z ustawień domyślnych, nie możesz w pełni wykorzystać potencjału żarówek Philips Hue. Prawdziwa zabawa zaczyna się po stuknięciu ikony pokoju po lewej stronie ekranu, co pozwala dostosować dokładny kolor żarówki.

Najłatwiej jest to zrobić w przypadku wstępnie skonfigurowanych scen Philipsa, od "Energize" (chłodne białe światło) po "Relax" (bogatszy żółty odcień).

Znaleźliśmy się w sytuacji, w której polegaliśmy głównie na domyślnych działaniach. Energise" idealnie nadawał się na poranki, kiedy ostre białe światło dobrze zdmuchnęło pajęczyny, natomiast "Relax" lepiej sprawdzał się wieczorami, kiedy chcieliśmy, aby nasz mózg się zwijał.

Dużą wagę przywiązuje się do rutynowych czynności w aplikacji. Stamtąd będziesz mógł automatycznie włączać i wyłączać światła, gdy dotrzesz do domu, a następnie go opuścić, a także pozwalać na automatyczne włączanie i wyłączanie świateł o różnych porach.

Dla przykładu, mieliśmy zapalone światła, aby pomóc nam obudzić się rano, zanim automatycznie zgasną, gdy wychodzimy z domu do pracy. Wieczorem, kiedy wróciliśmy do domu, włączyły się światła. 

Dodatkowo, system oświetleniowy Philips jest również kompatybilny z Apple HomeKit, Google Home i Amazon Alexa. Jeśli chodzi o sterowanie oświetleniem ze smartphone'a, światła obsługują również Asystenta Google i użytkownicy mogą sterować mostem Hue po prostu mówiąc słowa kluczowe takie jak "Włącz światła" lub "Wyłącz światła w sypialni 1", a Asystent zajmie się wszystkim innym. To jest również to, co sprawia, że aplikacja Hue jest tak wspaniałym dodatkiem do fizycznego systemu sprzętowego.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.