Lata doświadczeń w biznesie

Telewizor LG BX OLED jest dostępny w przystępnej cenie już wiosną tego roku

Telewizor LG BX OLED jest dostępny w przystępnej cenie już wiosną tego roku

Wygląda na to, że telewizor LG BX OLED pojawi się w sklepach o wiele wcześniej niż myśleliśmy, z wiadomością, że w maju tego roku telewizor LG BX OLED zostanie wprowadzony na rynek.

W przeszłości model LG BX OLED był zawsze wprowadzany na rynek kilka miesięcy po głównej wiosennej premierze, co prawdopodobnie było próbą uniknięcia sytuacji, w której tańszy model zjadałby się na sprzedaż modeli z wyższej półki. Jednak w tym roku LG zmienia swój plan gry, wprowadzając BX obok bardziej zaawansowanych LG CX OLED i LG Signature GX Gallery OLED.

LG BX OLED wykorzystuje samoświetlany panel OLED firmy LG, który wykorzystuje pojedyncze piksele emitujące światło zamiast oddzielnego podświetlenia stosowanego w tradycyjnych telewizorach LCD. Perfekcyjne oświetlenie pikseli pozwala na uzyskanie prawdziwej czerni, a także żywych kolorów i dużych różnic w jasności dla treści HDR (high-dynamic range), takich jak HDR10 i Dolby Vision. Nowe modele 2020 obsługują także technologię Dolby Vision IQ, która dostosowuje jasność formatu HDR do jasności otoczenia, w którym się znajduje.

Dzięki wbudowanemu wsparciu zarówno dla Google Assistant, jak i Amazon Alexa, BX będzie również służył jako centralny hub dla wszystkich Twoich urządzeń smart home.

Przyjazny dla budżetu BX wykorzystuje procesor Alpha 7 Gen 3, układ o niższej prędkości obrotowej niż drogie modele CX i GX. Ta sprzętowa różnica spowoduje, że niektóre z najnowszych inteligentnych funkcji, takich jak wyszukiwanie świadome zawartości i inteligentne alerty sportowe, będą obsługiwane w mniejszym stopniu.

W odróżnieniu od niedrogich modeli innych producentów, LG wyposaża również BX OLED w HDMI 2.1, który oferuje obsługę treści 120Hz 4K i zaawansowane funkcje, takie jak ulepszony ARC dla lepszego dźwięku oraz tryb Auto Low-Latency Mode (ALLM) dla wygody w grach.

Jakość dźwięku powinna być również doskonała, z obsługą Dolby Atmos, aby przejść z telewizora 2.2 kanał, 40-watowy dźwięk.

Sprzedaż LG BX OLED rozpocznie się w maju tego roku od modeli 55-calowych i 65-calowych w cenie odpowiednio 1.599 USD i 2.299 USD.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.