Lata doświadczeń w biznesie

Słuchanie towarzyskie: jak słuchać muzyki z przyjaciółmi i rodziną przez internet

Słuchanie towarzyskie: jak słuchać muzyki z przyjaciółmi i rodziną przez internet

Niewiele osób wie, że można dość łatwo słuchać muzyki z przyjaciółmi i rodziną przez Internet - nie chodzi tylko o to, aby nacisnąć 'play' w tym samym czasie, ponieważ istnieje sposób na to, aby dwie lub więcej osób dołączyło do imprezy.

To może być świetny sposób, aby podzielić się romantycznym walcem z partnerem, jeśli jesteś w separacji, lub pompować te motywacyjne korki do współpracowników podczas pracy w domu (MmmBop, oczywiście w powtórzeniu). W rzeczywistości wirtualne biuro TechRadar wykorzystuje to jako sposób na wzajemną zabawę.

Więc jak możesz to zrobić? Cóż, po pierwsze powinniśmy ostrzec, że osoba zakładająca towarzyską imprezę odsłuchową potrzebuje konta Spotify Premium lub Apple Music, aby to zadziałało, więc technicznie nie jest ono darmowe, ale reszta kohorty po prostu musi dołączyć do imprezy.

Jak słuchać melodii przez internet - zacznij od pokoju

Tutaj, w wirtualnym biurze TechRadar, używamy JQBX do słuchania muzyki, która jest dostępna na stronie https://www.jqbx.fm/. Pozwala to na ustawianie sal do słuchania muzyki, dodawanie muzyki do kolejki, przypisywanie DJ-ów, czat, a nawet wzajemne ocenianie muzyki.

Przejdź do tej witryny internetowej i kliknij przycisk "Zaloguj się do aplikacji internetowej", a po zarejestrowaniu konta Spotify Premium lub Apple Music wyświetli się strona główna z dużą ilością pokoi.

Albo możesz dołączyć do jednego z tych istniejących wcześniej publicznych pokoi, które są raczej jak stacje radiowe, albo możesz stworzyć swój własny. Jeśli chcesz słuchać z przyjaciółmi, powinieneś zrobić tę drugą opcję, wybierając ją w lewym górnym rogu.

Zostaniesz poproszony o zadanie kilku pytań - będziesz chciał mieć prywatny pokój i podasz mu dowolne hasło (o ile pamiętasz), tytuł (który wszyscy będą mogli zobaczyć), a jeśli zechcesz, będziesz mógł również korzystać z opcji zaawansowanych.

Polecamy ustawienie limitu DJ-ów, jeśli nie chcesz, aby zbyt wielu kucharzy psuło twój wspaniały gulasz muzyczny, a uchwyt pokoju jest również przydatny, aby inni ludzie mogli łatwo dostać się do twojego pokoju muzycznego (więcej na ten temat później).

Teraz kliknij 'Utwórz pokój', a zobaczysz interfejs, którego będziesz używać do odtwarzania muzyki.

Jak stworzyć playlistę społecznościową

Nie damy ci rady co do najlepszej muzyki do słuchania, bo to jest subiektywne. Zamiast tego, pokażemy ci, jak wprowadzić muzykę do JQBX.

Udaj się do Spotify Premium lub Apple Music - zależnie od tego, czego używasz - a zauważysz na liście Playlists kilka nowych wpisów, w tym JQBX :: Kolejka, i JQBX :: Gwiazdka. Umieść dowolną muzykę, którą chcesz przenieść do JQBX w 'kolejce', ta ostatnia jest dla muzyki, którą grają Twoi znajomi.

Teraz przejdź do aplikacji JQBX i naciśnij 'sync' w lewym dolnym rogu. Spowoduje to automatyczne przeniesienie całej muzyki z aplikacji Spotify lub Apple Music do aplikacji. Teraz potrzebujesz ludzi, którzy będą słuchać Twoich utworów!

Jak słuchać muzyki przez internet, dołączając do pokoju

Osoba znajdująca się w pokoju JQBX musi teraz tylko udostępnić innym adres URL pokoju - jeśli wybrałeś chwytliwy uchwyt pokoju, jest to wystarczająco łatwe do zapamiętania, ale kopiowanie i wklejanie zawsze działa. Jeśli hasło zostało ustawione, jest to również konieczne przed jego wprowadzeniem.

Teraz, twoi przyjaciele i rodzina powinni się pojawić. Jeśli nie ustaliłeś limitu DJ-skiego, mogą teraz sami przepisać się na DJ-ów, ale jeśli masz limit, tylko pierwszych kilka z nich będzie miało wystarczająco dużo szczęścia.

Jeśli jesteś DJ-em, możesz stworzyć swoją własną listę kolejek muzycznych, która będzie działać pomiędzy wszystkimi DJami grającymi po jednym utworze. Możesz również ocenić każdy utwór jako "dope" lub "nope", aby grzecznie doradzić swoim współdojstkom, by odłożyli złe utwory.

Jeśli chcesz, klikając na ikonę telefonu w prawym górnym rogu interfejsu, możesz przesyłać strumień na inne urządzenia, tak jak w Spotify, dzięki czemu nie musisz słuchać przeglądarki.

Dzięki temu narzędziu możesz z łatwością dzielić się muzyką z przyjaciółmi i rodziną, a mnóstwo osób może słuchać tych samych utworów jednocześnie.

O serwisie

Interesujesz się nowościami technologicznymi? Jesteś ciekawy najnowszych rozwiązań sprzętów elektrycznych? A może chcesz kupić nowy sprzęt do swojego domu? Nie ważne, czy potrzebujesz nowego komputera, telewizora, sokowirówki, czy po porostu jesteś zainteresowany nowościami. Sprawdź nasze opinie i recenzje, które pomogą Ci w wyborze oraz poszerzą Twoje horyzonty!

Śledź nas i sprawdzaj na bieżąco nasze publikacje.